Pogledaj jedan post
Old 29.09.2017., 12:43   #597
Quote:
AntoLogicni kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutit, ali HS je itekako prešišao HK i FN po jurišnoj pučci VHS-2 koliko god neki ovdje bili germanofili ili kroatofobi.

Drugo, HK je zamjenio puškostrojnice MG3 (poznate u nas kao M-53 ili Šarac) s MG4 u kalibru 5,56x45mm NATO koji se kasnije pokazao preslab za borbu na razdaljinama iznad 500m, bile su lošije od starih Šaraca. Prije kojih desetak godina naručili su jači kalibar, pa su u HK napravili upravo ovo što sam ja predložio da HS napravi. I to im je bilo isplativo na prototipnu seriju od sedamdesetak komada (to im je pokrilo trošak konverzije), s potencijalom narudžbe od kojih sedam do osam tisuća.

I dok se jedni smiju, Nijemci prave pare. I prodaju oružje, kao i HS.

Inače, NATO standard je u kalibru i spremnicima. Hrvati imaju SVOJE puške VHS-2 po tom standardu i imat će ih ubuduće, ne moraju imati njemački HK jer to standard ne propisuje.
ja se samo ljutim kad ti ne čitaš šta piše, ti šumom a ja drumom.
to o kalibru smo već nekoliko puta raspravili, i ja se slažem da bi trebala biti u 7.62, neznam zašto odgovaraš na moj post s citatom i odgoorima koji nemaju veze s mojim postom.
boldao si moj citat a uopće ga nisi shvatio, jel piše da NIJE SAMO DO KVALITETE nego i do potrebe tržišta, a potreba baš i nije velika.

ja nisam niti kroatofob niti germanofil, ali nisam niti šumadinac koji za sve svoje kaže da je klasu iznad svega u svojoj klasi, HS produkt radi otprilike proizvode jednake kvalitete kao i FN, H&K, Glock i sl. nije ih prešišao
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom