Pogledaj jedan post
Old 29.10.2008., 08:08   #19
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Zatim me zanima kako se može mjeriti PH vrijednost tijela i koliko je to točno da se time može predvidjet bolest?
Evo laička pitanja i zahvaljujem na odgovorima!
Evo i laičkih odgovora:
pišu da virusi (i još štošta) nemogu preživjeti u lužnatoj okolini. Pitala sam svoju dr opće prakse, i dala mi je već isprintanu "Lužnatu dijetu", ako progooglaš naći ćeš koje namirnice stvaraju lužnatu a koje kiselu reakciju u tijelu.
Negdje sam čitala da postoje trakice s kojima si prebrišeš čelo i odmah vidiš trenutno Ph stanje svoga tijela. Samo neznam dal tog ima kod nas, pitaj u apotekama. Bilo bi dobro znati.

A ovo smatram VAŽNIM, BITNIM zato jer ja uvijek prepoznam Amerikance na moru, kad šeću plažom, da su neznam kako mladi i ne-debeli (mršavih nema), u gužvi ih prepoznam izdaleka. Onda kao slučajno prođem kraj njih, i uvijek sam u pravu - čujem kako govore američki engleski. A kako to radim?
Vidim da im je MESO BOLESNO. U gužvi razno-raznih tijela vidim ih nekoliko čije je meso kiselo, otrovano, i to su uvijek amerikanci. Iako, polako ih stižu Nijemci, pa, kako svijet ide i kako vidim sve više US proizvoda po našim trgovinama (pogotovo za djecu) mogli bismo uskoro i mi... svi koji se hranimo hranom iz velikih trg.lanaca.

I još ovo: LIGHT - MAST
Čitala sam koliko šteti ULJE, ono, kak se zove... rafinirano. Da uopće nebi smjelo biti za jelo. (Amerikanci nemaju drugu opciju osim raf.ulja)
Nabavila sam domaću svinjsku mast i otkad sam prvi puta ispržila jelo na njoj ulja više nema u našoj kući (niti ičeg LIGHT a svi smo lepi, vitki!), samo mast! (dobro, uzmem ja i pureću, pačju i svačju kad naletim - živim na selu)
Nakon prženog i pohanog na ulju svima nam je bilo teško, a kad to učinim u masti - laki smo ko perce. Ten nam se popravio, iščistismo se otkad izbacih raf.ulje (maslinovo i bućino imam, al ne za prženje)
To je moje iskustvo. Još učim, napredujem. Nije teško počet kuhat pametno, ak te veseli. Uzme vremena, al čim se uhodaš postane normalno, evo već i kruh pečem od cjelovitih žitarica, baš je zabavno.

Zadnje uređivanje Tazika : 29.10.2008. at 08:16. Reason: dodatak
Tazika is offline  
Odgovori s citatom