Pogledaj jedan post
Old 09.02.2011., 22:21   #51
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ne stignem u detalje, probati cu ukratko odgovoriti sto znam..

Lali, ja osobno mislim da je tvoj mm alergican na secer. Kao i ja. On je ovisan o seceru.. A nerjetko je ta ovisnost zapravo alergija.
Trebao bi, kao i ja, izbaciti totalno secer. Radi, pod broj 1, sto nije zdrav, dapace.. Pod broj 2, jer je alergican na njega. U ovom slucaju nebi ga se trebalo polako uvoditi u prehranu... Al to vec sama znas.
Za cigarete.. Kad sam pusila ko turcin i jela sam smece i pila smece i bila sam uuuzasno alergicna.
Ako zelis jako rjesiti alergiju, trebas je prvo rjesiti u glavi. Alergija se ne moze rjesiti sa cigaretom u jednoj, a milkom u drugoj ruci
Za Doru.. Ona ako i je na nesto alergicna, najvjerojatnije ce joj to proci samo od sebe (kako je dok rekla), jer je prvenstveno vrhunski hranis.. A onda jer ce nadomjestiti te enzime koji fale.

Dijana, alergija na psenicno brasno... Odnosno, na gluten.... Isto prolazi. Nama proslo.

Valneahana, kod vecine djece alergije prodju.. rekla da moze imati AD, ako nema ekcema.. Jer alergicari reagiraju na alergen. Ako nisu izlozeni alergenu, nece ni reagirati.
Ako znas na sta je alergicna, probaj ju testirati.. Obuci joj nesto s metalom na kozu. pa ces znati jel joj proslo.

Najbolje cete skuziti sami alergiju. Ako se od jaja (kajgane) prdi 2 dana.. Onda je sigurno da se crijeva muce sa jajima.

Preporuka (za odrasle) nije da izbace alergen kompletno iz svog jelovnika do kraja zivota..
Vez da ga izbace na neko vrijeme, u to vrijeme "izlijecenja" bildaju tijelo, a onda ga polako uvode.
Ako se izbaci alergen, nedaj boze za nekih 6mj recimo.. Ili godinu dana, ako ga unesete slucajno.. Tijelo ce odreagirati jos gore na taj isti alergen, nego sto je bilo u pocetku. Biti ce sve gore i gore.
obukla sam joj slučajno

kak smo skužili da je to od drukerića na bodićima prestali smo nositi te bodiće s drukerićima na ramenima i to je nestalo i nakon jedno godinu dana mislim si ja ma ona je već velika njoj je to prošlo i obučem joj košuljicu s tim drukerićima naprijed po prsima

drugi dan na prsima crveno kao dlan odrasle ruke i hrapavo-kao prištići sitni na dodir i odemo doktoru ali meni ne dolazi u glavu da je od toga,pita dr. s čim ste mazali,ja kažem s ničim,ma sigurno jeste,ja si mislim kaj bi dijete mazala bez veze,kaže on pa možda su bake stavljale maslinovo ulje ili rakiju,ja si mislim pobogu zašto bi joj to stavljale i onda mi kliker proradi da je nosila tu majicu s tim i kažem mu i kaže on pa eto vidite da je od nečega

od tada neoblačimo ništa tako i ne javlja se

ali recimo kod trapki ili tako nečeg kad je ljeto i nema ispod potkušulju i kad je takav metalni gumb na koži ništa,to očito nije isti materijal(nikl)kao drukerići
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom