Pogledaj jedan post
Old 22.03.2012., 19:57   #96
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ne , ovo je izivljavanje jedne grupe gradana nad svima ostalima
a cisto usput, nabijem ovom prilikom i vrtice i skole koji su sagradeni, otvoreni i postavljeni na nacin da ne osiguravaju osnovne stvari svojim klijentima i uposlenicima
bilo tko moze otici tamo i mjeiti vrijeme koje neki takav auto provede parkiran u traci jedne od gradskih arterija, a ja tvrdim da iz nekog razloga nijedan ne stoji ispod 10 minuta
jer treba i popricati s tetom, pa malo s drugim roditeljima...
takoder je lako izracunati koliko je to zagusenje u vrijeme gradske spice i koliko to guzve i nepotrebnih manevriranja izazove

ovom prilikom stajem sasvim na stranu policije, pogotovo sto se tice ponasanja tih roditelja i onda pickastog skrivanja iza djece
Potpis. Stanujem u uskoj jednosmjernoj ulici, često nam ni čistoća ne pokupi smeće jer kamion ne može proći kroz ulicu. I face daju dozvolu da se otvori nekakva dječja plesna škola (ustvari vrtić) na pola ulice. Naravno, dva puta dnevno je ulica potpuno blokirana, ponekad i duže od pola sata. Roditelji se zaustave nasred ulice u uključe sva 4 žmigavca.

Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Šta smo dobili u konačnici? Djecu prekršitelja sa vjerojatnim traumama za cijeli život i drugu djecu koja su iz čitave priče upamtila da policija frče ruke i odvodi mame i tate bez obzira što su sa njima njihova djeca.
Imamo prolaznike-oni nižeg intelektualnog i moralnog nivoa upamtili su to da je policija maltretirala oca samo zato jer je ostavio auto na par minuta dok odvede djecu, oni višeg intelektualnog nivoa, kojima bi bilo jasno zašto je policija trenutno popustila i eventualno djelovala kasnije, ali im je sada ostalo u sjećanju dvojbeno ponašanje policije.Na kraju, dobili smo i novinski članak koji, kako god okreneš, ne ide u prilog povjerenju građana prema policiji
Kada se sve zbroji i oduzme uvjeren sam da je ovakav način postupanja, iako tehnički možda sasvim ispravan, nanio štetu svima. Ne zaboravimo da u svakoj struci imamo vrhunske majstore, prosjek i one treće. Tako je i u policiji. Neki bi reagirali sasvim drugačije sagledavši sve moguće posljedice i eventualno na kratko progutali dio ponosa. Ovo je, po meni, klasičan primjer "operacija uspjela, pacijent mrtav". Nakon što su vijesti iz novina prošle "građanske filtere" u mojoj radnoj sredini 95% ljudi osuđuje način na koji je djelovala policija. To naravno ne znači da zato podržavaju oca. Zaključak se sam nameće-malo se dobilo, a puno izgubilo.
Ne baš. Okladio bih se s tobom da taj roditelj ne bi ostavio auto na prometnici u Švicarskoj, Norveškoj, Singapuru,.. jer zna koji bi bio rezultat njegovog prekršaja.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom