Pogledaj jedan post
Old 26.12.2012., 01:04   #1913
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Honey, kao prvo ne potičem odustajanje od legalizacije iako: cijena komunalnog doprinosa od 30.00 kn po m3 je malo previsoka jer kad sam dovedeš struju, vodu i telefon onda se ja pitam što od općine ja dobivam za 20 000 € samo komunalnog doprinosa!!?? i kad se ni asfalt pristupne ceste nije obnovio u zadnjih 30 g a da o vanjskoj rasvjeti niti ne pričam.
Čuj, neće biti da ti je komunalni doprinos 20.000 eura, ako je po kubiku 30 kn. Misliš možda 20.000 kn? Ta cijena od 30 kn/m2 je poprilično niska, ali vidim da općina i nije ništa dala.

Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Ja za sada nisam u mogućnosti platiti sve to. Što ne znači da neću u idućih 20 g to napraviti jer se objekt ne može darovati a o prodaji niti ne razmišljam. Čini mi se da su to jedine pravne posljedice nelegalizacije.
Znaš da možeš platiti (vjerojatno) na rate? Provjeri u općini.
Što se tiče posljedica, ministrica Mrak je spominjala (više puta) nekakve turbo extra poreze na nelegalne nekretnine.

Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
I svi koji ste tu raspravljate o legalizaciji koječega a nitko da napiše ono zašto sam ja postavila pitanje: što će se desiti ako ne predam papire?
Pa ja sam napisala da to nitko točno ne zna, jedino što je Mrak spominjala osobito visoki porez.

Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
I ovi koji imaju rješenje za rušenje a nisu predali papire a kuća u kojoj žive im je jedini objekt kojeg imaju, da li će ih država potjerati na ulicu?
Tek će onda doći do revolucije...
Pa stvarno bi došlo do revolucije. Možda će biti - tko ne može platiti, ima pravo živjeti u nekretnini doživotno, ali je nitko ne može naslijediti, jer će se država na istu upisati. I to se priča.
Činjenica jest da ruše, ali vjerojatno neće rušiti jedinu nekretninu za stanovanje. Čak je ovdje Šaseradi pisao da je njegov prijatelj (u Istri pretpostavljam) dobio potvrdu da mu se neće rušiti, jer služi za stanovanje kao jedina nekretnina.

Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
p.s. onda kad smo mi radili lokacijsku 1993. trebalo je uplatiti još 200,00 kn za građevinsku. Tada nije bilo komunalnog doprinosa.
Neće biti da nije bilo komunalnog doprinosa, uvijek su postojale dadžbine prilikom gradnje, i za Juge još. No, istina je da je legalni postupak sve skuplji i skuplji.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom