Pogledaj jedan post
Old 19.06.2015., 12:03   #6
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
No tko sebe smatra površnim -uvijek su to oni drugi.
Evo, ja za sebe uvijek govorim da sam duboko u duši vrlo površna osoba. Ali nisam smećožder.

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Iliti štono bi rekla davna mudrost: ljepota je u oku promatrača. To pitanje umjetnost nikada nije postavljala, čini mi se. A sad; je li to oko kratkovidno, daltonističko, sa sivom mrenom...
Zapravo, to je pitanje koje umjetnost često postavlja. Pogotovo posljednjih nekoliko desetljeća.


Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ako ćemo kič poistovjetiti sa modernom tzv. trash-kulturom; postoje čitavi pokreti ljudi koji se pale na neke starije filmove B-produkcije na granici treša, ali ne iz vlastite plitkosti, nego zato što u njima doživljavaju neke dublje i skrivenije dimenzije.
I Tarantino se proslavio glorificiranjem treša, ali meni se čini čisto zamjenom zamjene teza, umatajući u novi sloj šarenog celofana ono što već omata zapravo ništa, pružajući konzumentima željnim elementarnih uzbuđenja privid samodopadne intelektualnosti.
Gledanje starih treš-filmova je nešto sasvim drugo. I ne diraj mi Tarantina.

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Čovječanstvo je jednostavno takvo da u populaciji ne može biti većina inteligentnih, niti je to ikad bilo, niti će biti.
Većinu čine povodljivi, površni, neobrazovani pojedinci, bez vlastitih stavova, koji slijede nametnute trendove kao ovce. I to je tako.
Ali ja mislim da bi u društvu trebali postojati neki "odgojni" mehanizmi, kojima se donekle korigiraju takve ljudske sklonosti.
Recimo, nešto tipa poreza na šund koji je postojao nekada, mi se čini sasvim ok. Konzumiraj sadržaje kakve želiš, to je tvoj izbor, ali ima posljedicu.
I pritom je još i važnije, ili najvažnije u cijeloj priči, da se određeni sadržaji etiketiraju kao smeće, dok u današnjem društvu imamo sasvim obrnutu situaciju. Smeće je IN.
Ako nisi čitao gore spomenuti trash roman "50 nijansi sive", nisi u trendu.
Evo, ja sam recimo veliki zagovornik povratka poreza na šund. Jest da je to teško izvedivo ali uvelo malo reda.

Ali ono što me zapravo zanima je kako fakultetski obrazovana osoba (primjer iz prakse) može čitati Sumrak-sagu i uživati u njoj. Zašto je smeće in? Koja se duboka potreba zadovoljava konzumacijom očiglednog smeća?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom