Pogledaj jedan post
Old 23.04.2017., 22:20   #304
Našao sam novo nalazište fosila, nasip Save. Išao sam na nasip i kako je nisko voda ima onih malih "plaža" od šljunka, i primjetio sam kamen kakvih se nadje u podsusedskom dolju, žućkast i u slojevima koji se lako odvajaju, pa sam ga porazbijao i odvojio slojeve, i nebi vjerovao čovijek, našao sam fosile stabljike i komadića drva. *_*
Nastavio sam hodat po takvim plažama tražeći još tog kamenja, našao sam ga neš malo ali ništa više fosila.

Kada očistim i posušim fosiel stavit ću slike.


Evo slika . Onaj veliki slomljeni sam probao malo reducirat u velicini, super mi je kak bude u muzejima onak kockasto izrezano, pa sam nes pokuso i eto, pukao je po pola . Dosta sam paranoidan sto se tice raspadanja fosila, recimo ok za jezinca koj je cjeli kamen i cvrst, ali recimo na jezincu ono bryoza, izgleda ko da ce se raspast svaki cas, pogotovo sad kad sam ove dobio fosile. Ubiti ta dva strgana komada sam, nakon sto se osusilo sve, zaljepio cianoakrilatom (super ljepilo), a kad sam vec ljepio odlucio sam ih skroz premazat da budem siguran da im se nece nis dogodit, ali vrjeme ce pokazat.

Bio sam citao nesto da se na zraku vremenom takvi fosili mogu izsusit i jednostavno ispast iz kamena, a jos sam citao da se kao ti konsolidanti koriste cianoakrilati pa sam odlucio probat, pa cu vidjet s vremenom sta ce se dogodit, monty sjecam se ti si pisao da ih samo treba osusiti ispravno pa da traju godinama, ali moja paranoja me nadjacala.

Evo slika: http://imgur.com/gallery/nTdYX imam pretpostavljam neku travku, ono sa dve linije me podsjeca na paprat, a ono sa nekom tockicom mi se cini da bi mogao biti komadic drva ili nesto, naravno ako imate bolje ideje ili znate ispravite me! Na drugoj slici se vidi (jedva) kako ta travka izlazi iz kamena , mali crni luk.

Jedva cekam ic opet na savu pecat fosile
The Ranger is offline  
Odgovori s citatom