Pogledaj jedan post
Old 07.09.2017., 16:02   #8462
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nitko nikada nije niti pravio nikakav problem oko Ustava RH, vec je problem nastao kada se Ustave SFRJ i SRH pokusalo proglasiti kao najvaznije za hrvatsko ostamostaljenje, iako je cinjenicno jasno da su oni nebitni.

Nismo se mi po tim Ustavima osamostalili jer je Ustav SFRJ upravo branio osamostaljenje republika odnosno - promjenu Ustava te promjenu vanjskih granica SFRJ - osim ako se o tome ne usuglase sve republike i autonomne pokrajine.

Ustav SFRJ je bio direktna prepreka JEDNOSTRANOM osamostaljenju republika.

Od njega nismo imali nikakve koristi vec samo stetu.
Kad shvatiš da niti jedan dokument koji je na ovaj ili onaj način pregledavala Badinteriova komisija dobiven od bilo koje države aka republike ili su ga sami pribavili je važan pa makr se radilo o jednom retku u nekom članku ovu ćemo raspravu brzo završit.
Niti ti niti ja a teško da osim komisije itko drugi zna cijeli postupak i veću ili manju važnost te i takve dokumentacije.

Uostalom koga briga šta su čitali nakon 25+godina.

Oni nešto napisali, međunarodna zajednica prihvatila, mi prihvatili, osamostalili se i zbogom jugo.

Ovdje je to sažeto bez previše filozofiranja od strane Ante Nazora a ključ je ovo
Quote:
Republika Hrvatska ispunjava uvjete nužne za njezino priznanje od država članica Europske Zajednice u skladu s Deklaracijom o Jugoslaviji i Smjernicama o priznanju novih država u Istočnoj Europi i Sovjetskom Savezu koje je Vijeće ministara Europske Zajednice usvojilo 16. prosinca 1991. godine (Degan 2002: 35-38, 319-379).
i nakon toga mi smo napravili ovo
Quote:
ZAKLJUČAK

1. Sabor Republike Hrvatske prihvaća"Deklaraciju o smjernicama za priznanje novih država u istočnoj Europi i Sovjetskom Savezu" i "Deklaraciju o Jugoslaviji" što ih je 16. prosinca 1991. godine u Bruxellesu usvojilo Ministarsko vijeće Europske zajednice........
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...2_73_1865.html
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline