Pogledaj jedan post
Old 24.12.2011., 13:18   #2323
Poštovana,

Za hormone štitnjače sam pitao zato jer poremećaji štitnjače mogu biti udruženi s poremećajima menstruacijskog ciklusa. No, ukoliko ste pod terapijom zadovoljavajuće regulirali hipotireozu, za očekivati je da to ne bi bio uzrok poremećajima menstruacijskog ciklusa.

Također bih napomenuo kako iz ovih nalaza nije sigurno da su Vaši ciklusi anovulacijski jer se vrijednosti estradiola mijenjaju tijekom dana tako da nije ispravno o tome prosuđivati samo na temelju jednog nalaza, a također je ovaj period ciklusa kada su vrijednosti estradiola inače jako niske. Prema tome, ovaj nalaz nije dokaz izostanka ovulacije, da me ne biste krivo shvatili, već samo može upućivati da u prošlom ciklusu nije bilo ovulacije, ali ni ne mora.

Zato i smatram da biste trebali daljnju obradu po preporuci ginekologa, a s obzirom da moje područje rada nije ginekologija, ne bih se usudio ići u daljnju analizu tako da ovo tumačenje shvatite samo kao pretpostavku i nagađanje a ispravno tumačenje dat će Vaš ginekolog.

Anovulacijski ciklusi uzrokuju smanjenu plodnost/neplodnost i promjene na sluznici maternice (endometriju).

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom