Pogledaj jedan post
Old 18.03.2012., 00:23   #56
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
znam, znam, sve znam...

i ja sam nekoć bio kao ti, sanjao o napretku, promjenama podizanju svijesti... mislio sam sam o sebi kako sam pametan, napredan, revolucionaran, kako većina oko mene "ne kuži" ništa, kako su zaostali, zatucani, kako im se ništa ne može dokazati...

a onda sam nakon dosta godina, razmišljanja, tekstova i knjiga promijenio mišljenje, iz dva razloga:

prvo, želja za promjenama često može postati svrha samoj sebi... promjene se nižu jedna za drugom, bez ikakvog cilja, na kraju sve sliči na monty phytonov skeč "confuse a cat"... http://www.youtube.com/watch?v=EvhdWBBuBpA

drugo, povijest nas uči da se promjene koje se nasilu guraju niz grlo vrlo često vrate uz nezgodne posljedice ili se rode novi nepredviđeni problemi... povijest nas isto uči da promjene koje dolaze iz "pametnih" glava a nemaju veze s realnim životom najčešće ne zažive... povijest nas uči da sa svim društvenim promjenama treba vrlo promišljeno jer mogu rezultirati patnjama i žrtvama...

većina revolucionarnih mislilaca nikad nije vodila vojske, opalila iz pištolja, omirisala barut, al ipak oni su izvori milijuna smrti i muka... njihove ideje izledaju lijepo u glavi i na papiru, ali kad se provode na ljudskom mesu to meso prokrvari u oceanima krvi...

što se tiče homića, to je čisto iživljavanje... gospoda, gospođe i oni između mogu živjeti kako žele, mogu registrirati svoju zajednicu i imati skoro sva prava kao da su u braku... to što bi željeli usvajati djecu, ipak je previše...
Smanji malo patronizirajući ton

Da, revolucije su često završavale u krvi, ali što to znači, da nikada nismo trebali svrgnuti kraljeve i plemstvo nego zadržati feudalizam?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom