Pogledaj jedan post
Old 19.07.2012., 01:13   #48
Quote:
Nailee kaže: Pogledaj post
Putujem u Frankfurt za par dana i kolegica mi je rekla da postoji minimalan iznos novca koji carinici traže da imaš kod sebe i da konkretno za Njemačku iznosi 200 eura.Je li to istina?hvala unaprijed na odgovoru
čista glupost... cura i ja prošle godine smo išli autom u Munchen imali smo 130 eura za trošenje...na Njemačkoj granici smo se stali slikati kraj table BRD.. kobre parkirane uz samu granicu i autobahn su nas zaustavili nakon 2 km i napravili pregled po autu i torbi. tražili su putovnice vozačku i prometnu.
kad su vidjeli da ništa nemamo danke i doviđenja..
prije 2 godine smo išli u Lihtenštajn preko Njemačke na slovenskoj granici su nas pitali kamo idemo kroz Njemačku policija nas nije nigdje zaustavila. na Švicarskoj granici odnosno na ulazu u Lihtenštajn carinik je bio jako ljubazan ispricali se s njim i nasmijali... jest gledo di je rezervna guma i šta ima ispod... na kraju aufwiedersehen i danke je rekao.
prije 3 godine sam išao busom za njemačku točnije u essen.. rutinska kontrola na Slovenskoj granici i do Essena nitko ništa nas nije pitao..imao sam 150 eura uza sebe..


ovo što ti je kolegica rekla je čista glupost...jedina granica je slovenska granica i ako si čist puštaju te jer ne smiju te zadržavat bez opravdanog razloga. u Njemačkoj možeš naić na rutinsku kontrolu od strane autobahn policije... isto ako nisi sumnjiv i nisi kriv za neku kaznu koju nisi platio ili bla bla tak nešto... uživaj u vožnji kroz predivnu zemlju zvana Njemačka...

sretan put
silvan is offline  
Odgovori s citatom