Tema: Vegeta i MNG
Pogledaj jedan post
Old 03.07.2007., 21:14   #5
ne znam zašto se tako ljutiš ako imam stav da uporaba V nije potrebna, jer ipak se V sastoji kako si i sam napisao od
56% soli, što možemo i sami dodati,
min. 8 % sušenog povrća, koje nam je svim adostupno na tržnici u svježem obliku, a netko možda ima i u svom vrtu,
šečer - koji nam je svima isto u kućanstvu
začini - tko ih od nas nema!?
boja ? ne vidim razloga za uporabu boje ako su namirnice svježe ili sušene
kukuruzni škrob - ne znam ćemu služi pa ne mogu komentirati
i konačno pojačivaći okusa. to je ono što me najviše smeta, jer zašto mi treba pojačivač okusa i kojeg to okusa. niti jedan kuhar, niti u jednoj kuharskoj školi ne učiti kuhati dodavajući jelima V ili nešto sličnog sastava, kao što ni jedan kuhar koji imalo drži do sebe ne upotrebljava ovu vrstu dodatka jelima. toliko o svrsishodnosti odnosno potrebitosti.
paranoja ? možda i nije, jer ako nešto MOŽE (zgodno formulirano) uzrokovati toliko puno toga, a možemo se hraniti ukusno i bez toga, žašto se uopće izložiti ovome MOŽE.
svatko može slobodno odlučivati o načinu svoje prehrne, o mogućnostima svoje prehrane, ali činjenica jest da određeni sastojak vegete MOŽE, (istina ne piše u kojim postotcima konstatirano), uzrokovati prilično veliki broj različitih tegoba, pa ako je netko nešto načuo i pita, jer se ne želi izložiti tom riziku, ima pravo to saznati a da ne bude pri tom paranoičan.
cigareta i rak pluća pred 50 godina bili su paranoja ! danas više nisu
nije svaki strah paranoja
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom