Pogledaj jedan post
Old 09.07.2006., 07:34   #8
"Vjeruj mi, veći je užitak roštiljat na roštilju koji si sam napravio... "

Građevinar je apsolutno u pravu , nema većeg zadovoljstva nego zapaliti ugalj u svom roštilju. Samo to povlaći i puno više troškova nego kada ga kupuješ gotovog - livenog od betona.
Ja sam sebi napravvio skicu kako bi to terebalo izgledati i pozvao majstore da kažu završnu rijeć što se tiće materijala i normalno - cijene . Kada je sve stavljeno na papir ispalo je da me materijal (Klasični - "švapska" cigla velikog frmata, cement, šamot s pripadajućim materijalom, dimnjak i dimni otvor, razni limovi u opšavu oko nadstrešnice,daska za šalung, šljunak za donju i eventualnu gornju radnu ploču + žice ili ploća za pećenje), stoji nekih 1.400,oo Kn-a plus isto toliko i ruke. Je, to je dobra cifra, ali dobiješ ono za ćega si ti idejni tvorac jer je napravljeno kako si zamislio.
Osobno meni je taj iznos malo bio veći i neplaniran, te sam se odlućio na "Baumax" - ov gotovi betonski roštilj s radnom povšinom koji me je izašao 1.299,oo Kn-a i dobio sam sve osim šamota kojeg sam kupio plus ( jedna ploća, cca 25x15 me je izašla nekih 15 kn-a) a postavio sam ih fiksno s ljepilom od kombinacije ilovaće ili žute zemlje i pljeve. Kada pećem recimo lignje ili veći broj ćevapa ili malo veću ribu cca 40-ak cm onda žicu ili rešetku zamijenim s gusanom ploćom od starog štednjaka na drva i sve šljaka kao pravo.- Ploču sam nabavio kod Cigoša na gradskom otpadu i dao prijatelju da mi je sredi - isjeće, ispjeskari i pripremi za gril.
To ti je to.
darkovuk is offline  
Odgovori s citatom