Pogledaj jedan post
Old 08.05.2008., 21:18   #11
O ovome je već bilo razgovora u prethodnim topic-ima... dobra tema!

Nažalost, mnogo ljudi ne vidi "izobličenja" 4:3 slike na 16:9 ekranima, kada bih ja došao kod nekoga u kuću i podesio plazmu/lcd na 4:3 sa crnim/sivim rubovima, svi odreda bi mi rekli da VRATIM NA STARO (tj. izobličeno), da je njima tako bolje ili da su tako navikli...

Meni osobno više od izobličenja mnogo više smeta overscan i zrnatost slike, koje je prije par godina bila toliko bezobrazno očito, da meni nije niti jedne sekunde padala na pamet kupnja plazme/lcd-a (pa imam Panasonic CRT 29"). Sada mi je žao što nisam uzeo Sony, koji ima još bolju sliku (ali ovaj Panasonic ima prekrasan dizajn).

Kada bih došao u dućan koji prodaje televizore, i vidio ljude koji obilaze LCD/plazme i odlučuju kojega će kupiti (8000-10.000-15.000 kn), rekao bih im da nisu normalni kupovati TV sa tako lošom slikom za tolike novce i pokazao bih im sliku na najobičnijem CRT-u cijene cca 1000kn, koja je bila vidno bolja. Svi odreda bi bili iznenađeni i rekli bi da nisu "znali" da je slika na lcd/plazmi loša... (Vjerojatno nisam bio baš drag prodavačima u dućanu, hehehehe)

Tek danas overscan/deinterlace procesori u LCD/plazmama daju solidnu sliku koja se može provariti, ali to još nije dostiglo klasični stari CRT, i jedva čekam DVBT-HD da vidim može li slika konačno biti kvalitetna, kako mi, koji smo platili 8000-10.000-15.000 kn i zaslužujemo.

I da, vidio sam SAVRŠENU sliku na LCD/plazmi u dućanu - ali samo kada se reproducira sa Blu-Ray HD player-a! Ma zamisli čuda!
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Odgovori s citatom