Pogledaj jedan post
Old 09.05.2008., 12:59   #16
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Naravno da je problem u izvornom signalu, ali ako već imaš takav signal, onda ga ne povećavaš do iznemoglosti i time još dodatno kvariš sliku. 576 linija se može gledati u 4:3 formatu sasvim pristojno. Problemi nastaju kada se to razvuče u 16:9. Onda svi kažu kako je TV slika loša. Smanjite ju i biće bolja. Ako netko namjerno sasvim potamni sliku i kaže da je loša rekli bismo da nije baš bistar. Što reći o onima koji sliku deformiraju i onda se žale?

Zapravo bi rasprava o tome zašto ljudi 4:3 program gledaju u 16:9 formatu više spadala u forum o psihologiji nego tehnici.
1. Slika na MAXTV-u je namjerno izdužena na 4:3 formatu. I kada se stavi u widescreen dobiju se skoro pa normalne proporcije.
Drugim riječima svi koji gledaju MAXTV na 4:3 TV njima su svi previtki.

Ako ne vjerujete onda snimite snimalicom ispitnu sliku HRT-a i provjerite. Ja gledam u 16:9 preko HDMI veze.

A ti imaš widescreen TV ? Ako imaš zašto si ga kupio ? Mogao si kupiti jednostavno 4:3 i uživati.

Mi koji gledamo 16:9 imamo razloge zašto to činimo, ako je to tebi neshvatljivo ne daje ti za pravo da nas nazivaš luđacima.

Mi volimo slano, ti slatko i onda smo mi psycho cases zato sta nam se ne sviđa slatko ?

PS: Ne koristiti nikakve features od TV ionako je slika permutirana do boli. Primaš je as is. Ako ti se ne sviđa kvalitet, udaljavaš se od slike do udaljenosti kad ti ej slika OK.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom