Pogledaj jedan post
Old 05.04.2004., 20:41   #1
"Umjetnički performance" učenika u "šestici"

Quote:
Učenici Škole za tekstil, kožu i dizajn jučer su u tramvaju izveli performance nalijepivši natpis "rezervirano" na svako sjedalo uvjeravajući ostale putnike da na njih ne smiju sjesti.

Namjera mladih umjetnica, kažu, bila je upozoriti javnost na nekulturu koja vlada u svakodnevnom životu, no performance je, kako se bližio kraju, umalo završilo i intervencijom policije.

"Želimo pokazati da su neki ljudi privilegiraniji od drugih i da smo mi ipak na Balkanu. Puno je nekulturnih ljudi koji ne mogu shvatiti poruku ni kada im piše pred nosom" - objasnila je Jasmina Feratović, jedna od organizatorica akcije.
Itd. itd.

Još su uvjeravali ljude kako je za rezervaciju, nekoliko dana unaprijed, platiti 20 kuna itd.

Sad mene zanima, kakav jebeni performance? Kakvi jebeni umjetnici? Koji je smisao svega ovoga?? Kaj su oni htjeli dokazati? Ko da se ne zna da su ljudi u kurcu danas. Koji su oni jebeni faktor da ljudima koji plate kartu ne daju sjediti u tramvaju i onda one koji su se pobunili prikazali kao nerazumne divljake sam zato da bi dokazali nekaj svoje, izašli u novinama i podigli si svoj ego.

Jebiga kad sam nekulturna seljačina koja ne može shvatiti viši smisao ove uzvišene poruke koju su nam ti mladi "umjetnici" poslali.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom