Pogledaj jedan post
Old 12.01.2017., 12:29   #44
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Bilo bi to predobro da smo saznali odgovor na ta pitanja. Tko je vidio kod nas objasniti po što je išao nekam tam? Još za niti jednog našeg predsjednika nisam znao po što konkretno ide van zemlje osim za malo razgledavanja, "razgovora" s pitaj boga kojim ciljem, nekakvo predavanje isto s pitaj boga kojim ciljem i tako dalje.

Samo što su Hrvati toliko istrenirane ovce da se konkretna rasprava o tome ni ne može razviti. Kad god na meni dođe nešto tako konkretno, vrlo brzo se, čak i uz podršku birača, sve to okrene na raspravu o SDP vs HDZ, hrvatoljubi vs srboljubi, četnici vs partizani.
Jedan dio Hrvata. Ne svi.

Čak bih rekao, vjerovao ili ne, manji dio.

Quote:
Zato je predsjednica i izjavila da se njeni obožavatelji ne obaziru na ove druge jer ovi drugi zapravo ne vole Hrvatsku budući da ju se usude kritizirati i pitati što je točno radila tam u Americi. I ode sve u onu stvar.

Frazetine, da, frazetine. Jer ništa osim toga ona ni nema, a problem Hrvatske je u tome što joj ništa osim toga ni ne treba. Ona zada frazetinu, a birači ju dalje miješaju sami od sebe dok je ona sve svoje probleme tako riješila bacivši lopticu na nešto besmisleno. Pritom uopće nije bitno što em vrijeđa vlastiti narod, em namjerno radi podjele samo zato da zaštiti sebe.

I tako sad imamo Hrvate koji vole Hrvatsku i podržavaju predsjednicu u njenim avanturama, i one koji ne vole Hrvatsku i koji ju se usude kritizirati i pitati išta. Pritom pitanje njene odgovornosti za vlastite postupke nestaje, ...


Pitati predsjednika kud je išao i što je postigao je sasvim normalna stvar i to se stalno treba raditi, a on bi trebao crno na bijelo dati odgovor, a ne fraze. Al mi smo banana zemlja u kojoj si protivnik vlastite zemlje ako nastojiš ne biti dio te "lijevi vs desni" ekipe, samo je pitanje sa koje strane će ti doletjeti rajčica u glavu. Dok su lijevi vladali, onda su oni sasvim uredno radili ovo što rade kolindoljupci na ovoj temi. Tako to ide kod nas. I onda se svi čude kako smo tu gdje jesmo.
To se sve da raščistiti. Mi nismo banana zemlja. Dio političke vrhuške kojemu bi to to odgovaralo nastoji tako stvari postavljati, i inzistira na tome.
S druge strane mi, kao birači i građani, isto tako imamo inzistirati na ovome što ti navodiš. Na suvislom pristupu tematici, i na pitanjima koja se pokušava izbjegavati infantilnim "vi ne volite Hrvatsku" pokušajima skretanja. Na meritumu stvari.

To se itekako može i to se itekako treba, i velik je dio populacije koji može prozreti te manevre zaglupljivanja.


-Stipe
Stipe23 is offline