Pogledaj jedan post
Old 24.07.2017., 13:50   #138
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ok. mislim da si prenabrijan i da me nisi baš dobro uhvatio (ako ti išta to znači i ja sam i stanje u kojem se nalazi Hr me izbija iz cipela).

Misliš da se sprdam s fuzijom? bolje me proglasi ludim jer to ozbiljno govorim. Ruđer je kandidat za rad na projektu fuzije - ne znam točno tko ga gura Japan i eu čini mi se - to trebamo uhvatit obavezno, jer je to potencijalna energija budućnosti - po Tadiću koji je na projektu sve će se znati za 15-ak godina - koje su mogućnosti i može li se i kako koristit u praksi.

I nikad se ne sprdam sa samostalnosti Hrvatske, nikad, nekad se našalim, ali to je to.


po pitanju 4 jahača apokalipse, ona su već tu, a agresivno nam razaraju državu zadnjih 12 godina, krenuli su prije 17, a pritišću već 27 godina. protiv Hr se vodi asimetrični rat - potpuno smo izgubili monetarnu nezavisnost, rasturili su nam pojedine tehnološke grane u potpunosti, ubijajau nas s kamatama i kreditima, sile da se donose zakoni koji nose uništenje za naše građane, a za kraj će vrlo brzo krenuti i na razvlaščivanje poljoprivrednih površina, a s time i stopiranje nezavisne agrarne politike. A ovo za strah u očima molim te da uputiš na adresu naše bijedne političke elite, ljudima bez kičme koji su ispali iz njihovih inkubatora ili se tek spremaju u njih ući. Nema straha, samo mrtva realnost.

Misliš da nas ne bi pregazili da sad počnemo naglo zaokretat i vući državotvorne poteze?? Ubili bi nas, tu nema ni malo sumnje - pogledaj što rade okolo - taru kompletne države bez milosti - a to da treba sad pod hitno počet gledat kako se iščupat iz tih ralja se apsolutno slažem, kao što se slažem da s obzirom kakve su nam elite, snaga HR se jedino danas može izvuć iz Hr građana - a oni trebaju novac isto kao i država - 10% države nam je na rubu egzistencije uz sav ovaj rast i turizam, a situacija se pogoršava i biti će gora ako se nastavi sa ovršnim zakonom i sa porezom na nekretnine, a oba zakona su nam smjestila 4 jahača i crni anđeo zvan MMF.

Ovo o čemu pričamo se svodi na prvu stvar koja mjenja stvari, a to je novac - trebamo ga pod hitno (nekih 12 milijardi kuna godišnje za nastavak egzistencije bez zaduženja) da bi se zaustavilo kompletno uništenje države. A to da nam je k... u guz... je neupitno kao i to da geopolitički jako loše stojimo, da ne kažem katastrofalno. I po pitanju svih ovih despota pod čijim se skutima vučemo - reći ću ti samo jedno HR nema prijatelja (to bi možda mogle biti češka i slovačka) ima samo neprijatelje i smrtne neprijatelje, a ovi veliki su nam svi smrtni neprijatelji.


A za kraj ću ti reći kako ja vidim kako bi hrvatska trebala izgledati - 300 najmodernijih aviona, 3-4 ozbiljne podmornice, jaka flota malih i brzih brodova, 2 oklopne divizije, 7 pješadijskih divizija (od kojih 5 brdskih, a dvije urbane - rod koji još uvijek službeno ne postoji, ali postoji u praksi - kao npr. u Siriji), iznimno jaki PZO npr. S-400, najmoderniji radarski sistemi, sistemi za ometanje tuđih komunikacija i radara, što više samohotne artiljerije, protuoklopni sistemi,učinkovite tajne službe i ako je moguće razvijeni raketni sistemi (to ti je ona šala sa svemirskim programom). Uz to vlastita valuta, pravo na dom bez mogućnosti oporezivanja, što više sitnog i srednjeg poduzetništva, napredne tehnologije, vlastita proizvodnja hrane, pronatalitetna politika itd......

Zvuči luđački zar ne?? Ja bez obzira to sanjam i duboko u sebi mislim da je to moguće. a za to je potrebno preživjet i obranit se sljedećih 5 godina - srušit neke zakone i namaknut novac. I da, treba počet sad.

Nemoj ni slučajno mislit da mi je zadovoljstvo gledat naše drage partnere i kojem ćemo se zavuć u šup... Zemlje koje su nam trenutno despoti ionako ne favoriziraju HR, bili su protiv njene nezavisnosti, kulturno i ekonomski su nam nekompatibilni i gurnut će nas niz vodu prvom prilikom - zapravo su naši smrtni neprijatelji, a mi se bez obzira na to ne možemo maknuti ni milimetar - pa hebemu, amo prvo probat navuć koju kunu da bi stvorili ono što nas velika većina želi - a to ti je ono o čemu govoriš - jačat a da se to što manje primjeti, nabit mišiće, a onda ući u rizik i pokazati im srednji prst.

Za to treba novac, a iz ovog se može izvući novac i to je to.
Je dobro si primjetia. Enrage-am se momentalno čim pomislim na Hrvatsku zbog čega jako malo sudjelujem u raspravama. Dobro ti razmišljaš iako se sa pričom znaš zabušit u zid hahaha ...a znan i ja ... kad izgubiš višu perspektivu Pričat ćemo još.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom