Pogledaj jedan post
Old 16.02.2011., 15:20   #48
Quote:
Free Agent kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ako itko bude imao vremena i volje odgovoriti, bila bih mu zahvalna. Problem je sljedeći: oduvijek sam bila sklona preburnom reagiranju u nekim situacijama, čime bih onda povrijedila uglavnom drage ljude. Zapravo mislim da je problem u tome što sam preosjetljiva i sve osobno shvaćam pa je onda to neki glupi obrambeni mehanizam, vratiti im dva puta gore, a kad se smirim uvijek zaključim da nisu ništa strašno napravili pa se onda još više sramim same sebe i svoje reakcije. Možda vama ovo zvuči glupo, ali mene stvarno muči, pogotovo zato što mislim da sam prestara za tako djetinjasto ponašanje a u datom trenutku si jednostavno ne mogu pomoć i reagiram uvijek isto, valjda mi je to više instinkt postao. Zanima me zapravo vidi li se ta tendencija i u mojoj natalnoj karti i je li to nešto na što uz trud ipak mogu utjecati? Hvala!

http://tinypic.com/r/ifq4uu/7
Za overreaction u karti je zadužena kombinacija Pl i Mo. Znači sve pretjerane reakcije potiču od ove kombinacije koja služi kao pojačalo, pojačivač zbivanja ili bolje rečeno pojačivač doživljaja osobe.

Naravno da se može svjesno utjecati, a prvi korak si već napravila samim prepoznavanjem problema kao takvog a to je preduvjet za daljnje rješavanje problema. Nećeš moći izbjeći onu prvu reakciju jer su to nagonske reakcije ali ćeš smanjiti vremenski period između prve reakcije i "normalnog stanja"
sasa62 is offline