Tema: Klima
Pogledaj jedan post
Old 17.07.2010., 11:00   #3657
koju klimu kupiti?

Vidim da na ovom forumu ima prvih znalaca, pa vas molim za pomoć!

Klima nam treba ISKLJUČIVO za hlađenje.
Lokacija: centar Zagreba, visina stropa 270cm.

TLOCRT STANA:
http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

8-dnevni boravak i kuhinja, 26m2, ZAPAD
7-spavaća soba, 27m2, ZAPAD
20-honik
22-kupaonica
17-mala soba, 11m2, ISTOK

Kad smo renovirali stan, napravili smo pripremu za klimu (zid između 7 i 8), predviđena je jedna zajednička vanjska jedinica za balkon ispred 7-spavaće sobe i po jedna unutarnja u prostorijama 7 i 8.
Čekali smo dok se financijski ne oporavimo, no situacija se promijenila: ja sam trudna, a vani je 40stupnjeva, poslije 11h je neizdrživo. A preko cijele zapadne i istočne strane stane imamo ogormne prozore! Tako da smo se odlučili kupiti jednu unutarnju jedinicu i staviti je u boravak. Ako to navećer uspije bar malo rashladiti i 7-spavaću sobu, nitko sretniji od mene. Ak ne – spavat ću u boravku!
Na malu sobu ne računamo jer je tamo prijepodne pakao i s time smo se pomirili za sad.

E sad, što odabrati, a da ne potrošimo bogatstvo? Prijatelj mi je rekao da će skoro sniženje Samsunga, pa je to možda opcija... Nama je važno da je kvalitetna (da se ne kvari) i tiha, po mogućnosti da ne troši ko pijani milijarder (A klasa?)...
Da li se isplati uzeti inverter; treba li voditi brgu o ionizatorima; bio-filterima, fitetrima s aktivnim ugljenom, plazma filterima, deodorirajući filterima; kompresorima; čiji su djelovi jefitniji?
Drugim riječima, što bi vi kupili na mojem mjestu? I gdje? Europatrade, Getro, Metro...?


Ako odgovor stigne danas, odmah danas krećemo u akciju!
Unaprijed hvala na odgovoru!
Jelka2 is offline