Pogledaj jedan post
Old 26.03.2012., 07:38   #64
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Kina pretendira na cijelo Južno kinesko more i to naziva svojom djedovinom.
A kojoj drzavi pripada to more?

Quote:
Također, da nema Rusije ne bi postojala ni Mongolija.
Naravno da bi postojala, kao pokrajina Kine, i bilo bi joj deset puta bolje. Ali njima se vise svidja dojiti krave i pasti konje nego biti najnaprednija civilizacija na svijetu, sa satelitima i strahovitim ekonomskim napretkom.

Quote:
Što, ako Kinezi nisu nikog ubili u Africi nego u Vijetnamu to je bolje i moralnije?
Tako je, to je bolje i moralnije. Isto kao sto zahvaljujuci Hrvatskoj sada ne postoji Velika Srbija, tako zahvaljujuci Kini ne postoji ni Veliki Vijetnam ni Veliki Sovjetski Savez. Medjutim to je druga prica u koju ne namjeravam ulaziti.

Opet podmeces, drzi se teme. Spomenuo si kinesku aktivnost u Africi i ja sam protuargumentirao. Nakon toga nisi imao nista pametno za odgovoriti osim kako su Kinezi prije par stoljeca nekoga ubili. Uopce mi se ne da ulaziti u takve djecje igrice, gdje jedna osoba tvrdi da je kinder jaje super, a druga samo da bi nesto prigovorila spomene kako je jedan od zaposlenika tvrtke koja proizvodi kinder jaja - prevario zenu. I to prije deset godina.

Quote:
Tvoje usporedbe ne stoje
Tebi se ne svidjaju moje usporedbe iz istog razloga zasto se ni drugima nisu svidjale - Kina je apstrakcija, a kad uzmem Hrvatsku onda svi zauzmu obrambeni stav i brane ono sto su malo prije napadali. A zasto, zato jer im se emocionalno ne svidja Kina, a svidja Hrvatska.

Quote:
Nisu Hrvati okupirali Srbiju, ali Kinezi jesu Tibet. Žišku?
Hrvati nisu nikoga okupirali. U stoljecu sedmom Hrvatska je bila neprohodno sumovito podrucje. Bez prolivene krvi Hrvati su se uselili na ovdasnja polja. Isto je sa Istrom koju Hrvati nisu okupirali nego je od postanka svijeta tu postojala iskonska prasuma koju su Hrvati raskrcili.

Kome smeta to sto Kinezi imaju Tibet, nek se odseli u Iran.

Quote:
Što se tiče Amerikanaca i tvoje tvrdnje da čak ni oni ne osporavaju kinesku okupaciju Tibeta mogu ti samo reći da me žešće zaboli za njih i da mi oni nisu nikakav moralni kompas u životu.
A za 180 drugih drzava koje isto ne osporavaju kinesku okupaciju Tibeta?

Quote:
A da Austrija ima povijesno pravo na Hrvatsku neću ni komentirati. Onda i Srbija ima povijesno pravo na Hrvatsku i Mađarska i Italija i svi osim Hrvata, a priznat ćeš da je to teška glupost. Ili nećeš, ali to je već tvoj problem...
Naravno da je to teska glupost zato jer je povijesno pravo teska glupost, to je ono sto ti hocu reci. Kina ima Tibet zato jer moze, i Hrvatska ima Hrvatsku, zato jer moze. A ne zbog nekakvog povijesnog prava i sto se zbilo prije 300 godina. Raspravljati iz pozicije da bi Tibet trebao biti nezavisan jer je nekoc davno bio je besmisleno. Ja bi Tibetu dao nezavisnost kad bi bio siguran da ce znatno bolje upravljati svojim teritorijem nego kineska komunisticka partija.



Quote:
Yodais kaže:
Pogubio si se ti skroz...Austrija bi imala pravo na Hrvatsku, samo da je tražila? Stvarno svašta
To tebi smijesno zvuci zato jer nisi razmislio o toj recenici.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom