Pogledaj jedan post
Old 01.04.2009., 08:48   #2
Draga Meri, što da ti kažem? I mene su pokušali oženiti za takve nekakve deke pa sam ih poslao gdje im je i mjesto. Jesi li se ikad zapitala kakvo je to dobro a kakvo loše zračenje i kako zračenje zna je li ono dobro ili loše? Ljudi su skloni pod bilo koju cijenu objasniti ono što ne shvaćaju. Nekada su se bolesti i, općenito, loš osjećaj i raspoloženje objašnjavalo voljom božjom i djelovanjem vraga a nakon razvoja fizike početkom 20.stoljeća u tu su priču uvukli zračenja kao nevidljive i neopipljive uzročnike svega lošeg što te strefi a nije virusni ili bakterijsko. U stvari, po tom konceptu ni virusi niti bakterije nemaju šanse ako te zračenje ne ozrači i prana ne oprani, a zračene o kome govore je zlo i nevidljivo, neuhvatljivo znanstvenim instrumentima i može ga zatuč samo osoba upućena u Tajnu. Ništa novo pod kapom nebeskom, stari koncept zlih demona sa novim imenom zračenja. Dobro si zaključila da ni proizvođači a ni trgovci magnetskih i inih deka nemaju pojma što prodaju niti od čega to štiti. Vode se samo jednom maksimom, starom dubrovačkom izrekom: nije sramota budalu od para odvojiti. Možda je riječ budala preteška (citirao sam izreku u originalu) i trebalo bi ju zamijeniti rječju neznalica, jer takvi se u svojim operacijama i oslanjaju na neznanje širokih narodnih masa, poglavito neznanje fizike.
Varioci nose zaštitne pregače iz istog razloga zašto nose radne cipele i rukavice. Pri varenju frcaju iskre na sve strane i vrlo je neugodno kad ti rastaljena troska frcne na trbuh, prsa, nogu, ruku, bilo gdje. Električni luk je izvor širokog spektra elektromagnetskog zračenja a infracrveni dio ne djeluje blagotvorno na plodnost. Kožna pregača zaustavlja dio tog zračenja (nikakvo zlo geopatogeno i slično) no puno bi ga bolje zaustavila metalna ploča. Uostalom, zbog infracrvenog zračenja vrele smole probleme sa plodnošću imaju i radnici na asvaltiranju puteva a jedna od metoda studentske kontracepcije (nisam provjerio i ne znam koja je efikasnost) je bila i vožnja češkim tramvajem (onaj sa grijanim stolcima, mora se sjediti inače ne radi) od Save do Mihaljvca i natrag. Jaja se pregriju i spermići riknu na neko vrijeme. Uostalo, zato muške spolne žljezde i vise kako bi se mogle efikasno hladiti. No dosta digresija, kožna pregača u varioca je prvenstveno mehanička i toplinska zaštita. Mir koji je nastupio u sobi sa kožom je možda posljedica akustičkog umrtvljivanja sobe jer krzno efikasno prigušuje zvuk.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom