Pogledaj jedan post
Old 02.03.2007., 15:45   #12
xanas vidim svi te tjese da te kcer sigurno ne mrzi,
ali moram reci da je granica ljubavi i mrznje jako tanka, i da se ja sjecam da sam zbilja u jednom periodu u zivotu mrzila svog oca i majku, upravo iz razloga koje je ona tebi navela, nisu mi pruzali ono sto sam trebala u tom dijelu svog zivota,

moram napomenuti da evo deset godina kasnije od jednog zapravo nepostojeceg odnosa izmedju mog oca i mene pocinjemo komunikaciju i sad ga tek po malo razumijem, a sa majkom su mi jos uvijek zahladjeni odnosi

a vidim da jako idealizirano opisujes ulogu sebe kao majke i moram ti reci da se sigurno ne procjenjujes realno, jer da netko moju majku pita kakva je bila dala bi isti opis a ja sa svoje strane mogu reci da je radila mnoge greske
razmisli malo o tome kako se razgovaras sa svojom kcerkom:
da li joj izazivas osjecaj krivnje,
da li joj nekad dajes materijalne stvari kad nisi u mogucnosti emocionalno joj pomoci,
da li si posesivna
da li joj pokusavas zamijeniti oca,
da li ga kritiziras pred njom

jer moja majka je radila takve stvari i znam da mi je prva stvar bila pobjeci od doma i da kad sam bila u teen godinama da mi je najbitnije bilo napraviti sto vecu glupost, iako ja sam to uspijevala prikriti od roditelja i nije mi utjecalo na skolu, ali ipak nisam bila u domu gdje ona ima daleko vece mogucnosti i slobodu

nije materijalno bitno, vidim iz tvog posta da nekako stavljas naglasak na materijalno (putovanja, druzenja, stvari, nagasila si da si isla i preko materijalnih mogucnosti), ja sam cesto mrzila majku kad bi mi naglasavala da je eto ona odustala od neceg za sebe da bi meni priustila, radije bi da smo to podijelile na nesto i za nju i za mene (to njeno ocito nezadovoljstvo svojim zivotom me ubijalo)
budi uz nju emocionalno, na koji tocno nacin ne bih ti znala reci jer to ni ja od svoje nisam dobila, mozda ti zato ni ona nije znala reci sto joj to tocno treba, ali je svjesna da joj nesto fali

svojim primjerom i odgojem joj ocito nisi pokazala kako da postuje samu sebe jer upravo njen nedostatak samopostovanja je uzrok tom autodestruktivnom ponasanju i mijenjanju decki

takodjer znam da me jako smetalo kad se od mene ocekivao dobar uspjeh jer sam smatrala da to i nije toliko bitno da dobra volja mojih roditelja ne bi smjela ovisiti o mojim ocjenama, i ta ocekivanja su mi bila opterecujuca i samim nekim cudom sam povezala u sebi da cu dobrim uspjehom se ranije osamostaliti, to je jedino u meni krsilo otpor prema ucenju koji sam osjecala nakon maminih prodika o tome kako sam lijena, a nisam bila lijena samo nemotivirana

i znam da sto sam cesce slusala prodike i sto rjedje me netko pitao kako sam sto me muci i sto zelim od svog zivota to sam manje htjela imati posla s njima

oduzila sam ovaj post, ali nadam se da ce ti moje iskustvo pomoci
hooray is offline