Pogledaj jedan post
Old 04.03.2007., 19:40   #16
Dragi moji, svima Vam puno hvala na podršci. I tebi horay, hvala na pogledu sa druge strane. Jučer sam pročitala tvoj post i dugo o njemu razmišljala. Da li sam radila greške koje nabrajaš? Vjerovatno jesam. Mislim da se ne idealiziram kao majka i da znam koje su mi greške. Ja sam samo jedna obična mama, koja jako puno radi, pa kad dođe kući onda kuha posebni meni za svoju princezu ( jer ona ne jede ono što jedu ostali za stolom!), pa je onda razvozi po engleskom, tenisu, likovnom, glazbenom i nemam ni ja sama pojma po čemu sve ne. Sve šta ju je ikada zanimalo i što je željela isprobati, bilo joj je dato, jer bože moj, možda se djete nađe u tome, pa bi bilo šteta joj to uskratiti.Nakon taksiranja slijedi pomaganje kod zadaće i učenja, pa razgovori o svemu i svačemu itd. Da li sam nekad bila umorna i prasnula, rekla i šta sam trebala i šta nisam? Vjerovatno da, ali bi voljela vidjeti roditelja koji to nikada nije? Oca joj nisam pokušavala zamijeniti, ali silom prilika morala sam raditi i svoje i njegovo , jer je on nikad u životu nije poveo doktoru, nikad sjeo uz nju sa zadaćom, nikad otišao na roditeljski sastanak, nikad otišao na njenu školsku priredbu, i da ne nabrajam dalje. Netko je to trebao obaviti. Tražila sam rezultat u školi jer joj je to bila jedina obaveza koju je u životu imala i smatrala sam da imam pravo tražiti barem da ocjene budu pozitivne.
Poanta cijele priče je ta da njen otac nakon samo mjesec dana vapi da je uzmem natrag pa makar samo na vikend. Njemu je već dosta njena laganja , lijenosti i manipuliranja. Imam za vas par pitanja:
1. kako dijete od 15 godina može osjećati mržnju? Ta emocija mi je toliko strana da mi nije jasno kako netko tko je tek počeo živjeti i tko još od života takoreći nije ništa probao, može biti zatrovan s njom?
2.kako tu bol koju mi je nanijela prevladati? kako oprostiti te gadosti koje mi je izrekla, i to ne jednom, gledajući me u oči i praviti se da ništa nije bilo?
3.kako prevladati tu blokadu u našem odnosu i krenuti naprijed ? Napominjem da smo do lani bile bliske i razgovarale o svemu, a sad me je u potpunosti isključila iz svog života.
xanas is offline