Pogledaj jedan post
Old 23.04.2009., 14:51   #13
Talking

evo me...sorry, nisam bio u hr.
Letio sam zg-lon-accra... čini mi se 5900 kn
Putovnicu uvijek šaljem fedex-om ili nekom sličnom agencijom, kada je ambasada negdje dalje...dodje tamo i natrag u par dana...sa vizom naravno! do sada je sve uvijek bilo ok!

Tura šta si navela je bila slična mojoj i čini mi se super.

Kumasi je ok...ljepši od accre ( i manje zabavan)..ali općenito jedino što gradovi nude je kvalitetan nightlife! Obavezno Cape coast i Elmina...to mi se jaaako svidjelo... manji su gradići i puno su ugodniji od accre...u blizini imaš nacionalni park koji i nije baš nešto...zapravo je bez veze..al ako uspiješ naći jeftini prijevoz ajmo reć da se isplati. Tvrđave obavezno!!!...i plažu ako voliš. Kokorbite nije loš...rasta ekipa i sve šta ide uz to.

Od O. bj. ako si samo pet dana ne isplati ti se ići u Man..iako je to najbolji dio!!!....ako se ipak odlučiš pogledaj kako je s politikom jer to je prije bila ratna zona! Ako si samo u Abidjanu onda se kvalitetno možeš opijat po klubovima..ima ih koliko hoćeš...i najbolji su u zap. africi. samo nek te neko vodi!! Oprezno tamo..mene je opljačkalo..with z gunz:-)!

U Togu je prije neki dan bio pokušaj državnog udara...presidente uhapsio svog brata, pa čisto pogledaj o čemu se radi...to je tamo normalno.
U blizini Lomea ti je Aneho, Togoville i Kpalime(malo dalje). Prve dvije destinacije možeš obavit u jednodnevnim izletima iz Lomea taksijem i jako se isplati. Kpalime je super al trebaš prespavat. Inače možeš i jednostavno uživat u Lomeu...meni je bilo jako lijepo. Navečer oprezno...taxi obavezno i pripremi sitnu lovu za davat vojnicima. Sjever Toga nije nešto!

Ako ćeš u Benin, imaš super stvari za vidjeti. Računaj za bazu Cotonou (što je najveća katastrofa koju sam ikad vidio) ili Porto Novo (koji je puno ljepši, sigurniji, ali su ti i veze slabije). Ganvie je selo na vodi...ako si bila po jugoistočnoj aziji znaš o čemu se radi, al meni je svejedno to bilo zakon!!! Obavezno probaj!!
Abomey (ostaci njihovih utvrda) ti i nije baš nešto, pogotovo nakon Elmine i Cape Coast-a...ali ako ti je arheologija fetiš...pogledaj. Ouidah- izvorište vudua i put robova što do mora prođeš pješke-obavezno!!! Gran popo su ti plaže i to je bez veze! U Ob, bj. Togu i Gani su puno bolje. Ako spavaš u Cotonou otiđi i do Porto Nova. Sve to su ti uglavnom jednodnevni izleti..osim Abomey-a...al i njega možeš u jedan dan...ako se isforsiraš malo...Sjever- nacionalni park W je dobar...ako pogodiš sezonu, al općenito se u zap. afriku ne isplati radi životinja...tamo su ljudi, muzika, ples i zabava broj jedan!!! uživaj u tome!!! Za nac. parkove- istočna i južna afrika, al to vjerojatno i sama znaš.

Kako da uštediš? pa ne znam...ja sam na sve izlete išao taksijem, što je malo skuplje al mislim da se isplati jer je njihov lokalni prijevoz....po principu kad ga volja. Ako si ljubitelj alkohola.. pij u hotelu...u klubovima, pogotovo onim boljim te oderu. Za smještaj sam ti već rekao...to sama procijeni. Hrana za razliku od Azije i J. Amerike nije baš dostupna po uličnim štandovima,a ona koja postoji meni je bila stvarno ispod svakih kriterija normale!!

Baš mi je drago što ideš tamo..nema puno ljudi koji se usude..a meni je zap. afrika jedna od najdražih destinacija...mislim da ću uskoro opet:-)
Pitaj slobodno dalje..

Zadnje uređivanje Marcos : 23.04.2009. at 15:00.
Marcos is offline  
Odgovori s citatom