Pogledaj jedan post
Old 16.06.2003., 14:18   #1
Kozmetički saloni

Ne znam kako vi, ali ja nikako da izadjem na zelenu granu s kozmeticarkama. Moja iskustva s njima su poput povijesti bolesti, mogla bih napisat cijelu knjigu punu frustracija, ljutnji i losih usluga.

Jos kao klinka isla sam godinama u Pcelarsku centalu u Gajevoj. Tamo su bile grube, brkate tete koje su dosta dobro depilirale (tu i tamo su znale zbrljat, onda im je trebalo uperit prst u dio koji nisu izdepilirale i reci 'ovdje ste ostavili par dlaka', onda bi one okrenule svojim pretjerano nasminkanim ocima i izdepilirale nogu do kraja). Imali su dobre preparate za njegu lica i tijela (sve prirodno, na bazi meda), a u kasnijoj fazi su dobili i solarij.

Mane:
1. socijalisticki mentalitet (musterija nikad nije u pravu plus musterija mora biti zahvalna da su ju uopce odlucile primiti i napraviti odredjenu uslugu);
2. izuzetno visoke cijene;
3. vise ne radi. Zatvoreno.

Tu i tamo sam isla u razvikani salon JFK u Radicevoj, cija je vlasnica Jasna Frankovic Kindij.

Tamo su te zenske (ukljucujuci i vlasnicu) bile toliko bahate i arogantne da mi se nije dalo to sve trpit radi jedne obicne depilacije ili tretmana lica. Osim toga, takodjer su bili skupi.

Isla sam kratko vrijeme u salon koji je otvorila obiteljska prijateljica. U njemu sam imala popust od 10% (a cijene su i inace bile normalne), cesto sam s njoj poslije tretmana popila kavu i sve u svemu, bilo je cool. Zena je propala.

Zatim sam par puta otisla u salon Forma, koji je tada bio na vrhu Radiceve. Medjutim, tamo su pucali na debele tete koje su trebale skupe programe mrsavljenja i na bogate zene novih bogatasa, koje su isle na total makeover. Jedna studentica koja se depilira jednom mjesecno i par puta godisnje dolazi na tretman lica im jednostavno nije bila zanimljiva, sto su jasno i nedvosmisleno pokazali.


Onda sam isla jednoj curi koja je radila na crno. Ona je bila , sve dok se nije bogato udala i pocela fusarit. Ono, nije htjela napustit svoj izvor neoporezivog prihoda , tako da je narucivala klijentice i danju i nocu, a radila je dekoncentrirano i povrsno. Osim toga, uopce mi nije ugodno lezat dva-tri sata na tretmanu lica i slusat ju kako se zali da ona sve ovo radi zabadava, da nis ne zaradi, da je ona u biti cista sestra milosrdnicama prema zenama koje joj dolaze i tako dalje, i tako dalje. Koristila je najjeftinije preparate iz dm-a (ponekad mi je doslo da sama donesem svoje kremice, ali sam se bojala da ju ne uvrijedim). Sto je najgore, cijeloj mojoj skvadri koja je isla kod nje je uspjela obavit tretmane lose, traljavo ili polovicno, tako da smo grupno odustali i od nje.

Naposlijetku, pomislih, a zasto ja ne bih isla kod lokalne kozmeticarke, koja mi je ionako iza ugla? Dobivsi par relativno dobrih preporuka, ukazala sam se i kod lokalne. U pocetku je bila odlicna ~ super tretmani, koristila je iskljucivo preparate od Decleora, cijene upola nize nego u sminkerskim i razvikanim salonima po gradu. Sve pet. I kaj se onda dogodilo? Koka je iz nekog samo njoj znanog razloga pocela misliti da vise nemamo odnos kozmeticarka-klijent, nego da smo frendice, i od tada se ponasa kao da svi mi koji dolazimo k njoj dolazimo po besplatnu prijateljsku uslugu, a ne po nesto cemu je ona odredila cijenu, a mi placamo (btw, no ova ne daje racune, iako ima prijavljeni salon ~ racune daje samo ljudima koje vidi prvi put). Dakle, kad se hoces naruciti, ona ti pocne 'joj, ne mogu tada, jer idem u grad, moram si kupiti haljinu' ili 'bas mi taj termin ne pase, jer kuham rucak' i slicno. Ponekad joj je telefon satima zauzet, a ona mrtva hladna kaze 'a tako ti je to kad imas djecu u pubertetu' (prije je imala dvije linije, privatnu i za salon, ali onda je salonsku ugasila). Anyway, i od nje sam odustala.

I, vjerovale vi ili ne, ovo nisu svi saloni s kojima sam imala dozivljaje.

Sad vi meni recite, jesam ja prerazmazena or what?

Jesam ja azdaja ili sam normalna zenska koja od svoje kozmeticarke zeli sljedece:
1. kvalitetan tretman;
2. mogucnost dogovora termina, a ne 'dodji u petak ili nemoj doci, jer ja mogu samo u petak u sest';
3. relativno pristojne cijene;
4. ljubazno-distanciran odnos, a ne da me pita koliko zaradjujem i da li imam i zasto i koji kredit i kod koje banke?

Kakav vi imate odnos sa svojom kozmeticarkom?

I, na kraju krajeva, predlozite mi salon koji je u centru grada, koji je ok, solidan i zadovoljava sve gore nabrojane cetiri tocke!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom