Tema: Lav
Pogledaj jedan post
Old 26.06.2007., 23:11   #19
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
jimmy, pobrko si lončiće. nema osobe koja je duboko sigurna u sebe a da će htjeti dominirati, to ti garantiram. osoba koja teži dominaciji se nekako želi dokazati, ili pred drugim ili pred samim sobom, a čim postoji želja za dokazivanjem nečega postoji strah od toga da to što si želimo dokazati ... nije tu. pa makar taj strah poprimio ne znam kakva obličja i transformirao se u neustrašivost na površini, ili ga osoba potisnula duboko duboko pa ga zakamuflirala na najrazličitije načine.

kompleks nastaje kad se nesigurnosti talože i/ili potiskuju. naravno da nesigurnost nije sama po sebi kompleks. u svem ostalom si u krivu.

i da se razumijemo, ja ne kažem da su lavovi sami po sebi nesigurni. nadam se da je to jasno. ja samo govorim o tome kako ispoljavaju svoje eventualne nesigurnosti - koje su da pravo kažem više česte nego rijetke, samo uvijek fino zakamuflirane pa ljudi oko njih a i oni sami misle da imaju "i previše samopouzdanja". što ne postoji.
dobro, da se malo maknemo od opce psihologije, jer to malo predaleko vodi, a o njoj znam ipak malo vishe od jedne srednjoskolke, i da ostanemo pri lavovima - to je upravo kaj si tvrdila, da lavovi kao vole dominirati jer su u biti nesigurni, da podsjetim slabo pamcenje, crno na belo, tvoj odgovor na moj post o Lavovima i njihovoj zelji za dominacijom i centrom paznje:
"želja za biti u centru pažnje je nesigurnost, samo fino zapakirana, i ništa drugo. "povećani ego" je zapravo fino zapakirani nesigurni ego. želja za dominacijom ne ništa drugo nego zapakirani kompleks"

a kaj uopce ne mora tak biti. mozhe ali ne mora. i to kod svakog znaka. a kod lavova upravo to nije nekaj kaj ih karakterizira. jer takvom argumentacijom mozhesh svaki znak objasniti prek nesigurnosti - npr. Vodenjaki su zato tak avantgardni jer su zapravo nesigurni. no, potencijal nesigurnost kao takve je priroda Djevice, a potencijal zelje za dominacijom je osnovni potencijal Lava, avantgardnost Vodenjaka je njegov osnovni potencijal. a sve to su osnove horoskopa

ovo sad na kraju kaj pricash je nekaj sasvim drugackoga od prethodna dva posta. probaj se dogovoriti sama sa sobom kaj je tvoje misljenje.
znam da je nesigurnost velika i vazna tema u pubertetu, ali to nije tema svakog znaka, zapravo ni jednog osim Djevice.

naravno, niti je svim Djevicama nesigurnost automatski nekaj negativnog, niti svi Lavovi uspiju dominirati, a niti svi Vodenjaki uspiju biti avantgardni; jer postoje i drugi aspekti, a cak i ako su aspekti isti kod dva znaka ne znace isti izrazhaj. no svi oni nose potencijal ta 3 razlicita aspekta, i na njima je kak ce ih izraziti.
tak da si ti prilicno pobrkala tanjure z loncicima, kaj se tice nesigurnosti/zelje za dominacijom - prvo je karakteristika Djevice a drugo Lava.
isto kak se i mushke Djevice vole cesto dokazivati (upravo zbog nesigurnosti, ne vole, neg se cak i moraju ) tak i Lav more postati nesiguran ak ne uspije/nemre dominirati. no jedno je dati potencijal, a drugo posljedica.

bacas se glaboko v astro-prostore, a nisi svladala osnove. :|
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction