Pogledaj jedan post
Old 14.01.2013., 10:41   #4066
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
8 godina od otvaranja teme, al bolje ikad nego nikad , vjeronauku je mjesto u crkvi.

Odglasah, rekoh svoje, odoh dalje.
Ni nasilju nije mjesto u školi - pa eno ga, sjedi u magarećoj klupi!

Ja nikada neću shvatiti kako 10-20% drugačijih može terorizirati ostatak?

Da živim u Kini, sigurno ne bih zahtjevao da se iz njihovih škola izbaci predmet X zato što sam ja Y! Ako je (približno) 90% katoličkog stanovništva (primijetiti da izbjegavam navoditi narodnost, jer u Hrvatskoj žive i nacionalne manjine katoličke vjeroispovijest pa se ukidanjem vjeonauka ugrožavaju i njihova prava) želi/nema ništa protiv vjeronauka u školama, a pritom manjini ne brani prakticiranje vlastite vjeroispovijesti, po kojem onda kriteriju treba vjeronauk maknuti iz škola?

Istina da nitko nije glasovao za vjeronauk, ali tu je i velikoj većini očito ne smeta, dapače. A ispada da nekolicina ugrožava prava većine zbog, neopravdano, vlastitog osjećaja ugroženosti. Taman da je katolika - ne Hrvata, katolika - u Hrvatskoj i 55%, pod uvjetom da nemaju ništa protiv vjeronauka u školama, nema ga razloga proganjati.

Na vjeronauk i ide samo onaj tko želi!

Iznenađuju me razultati ankete, bit će da je stvar do uzorka, nekako mi se čini da su uvijek aktivniji oni koji bi nešto rušili, pravi revolucionari, nema što!
Profesor Bruka is offline  
Odgovori s citatom