Pogledaj jedan post
Old 01.01.2017., 22:26   #41
Postoji rješenje za ovakvu situaciju, ali nedostaje ono ključno - otvoren razgovor sa ženom, koja se dvjesto posto daje majci, a ne obraća pozornost na suprugova i njegovo mišljenje o svemu tome.
Prema njegovoj priči, on u svemu maksimalno pomaže, ali ne želi podastrijeti cijeli svoj život, vrijeme i brigu punici, jer joj već jako puno vremena posvećuje.

O starijima se treba brinuti, ali na način koji neće "pojesti" cijelu obitelj.
Dakle, ženi ništa nije nedostajalo u domu, imala je dobru skrb, redovite posjete, odlaske u obitelj vikendima i blagdanima, a sada joj treba 24-satna njega. Pa to JEDNO BIĆE ne može izdržati, i u bolnicama, i u domovima postoje smjene za to.
Ako nikako neće natrag u dom, umjesto doma, plaćajte njegovateljicu koja će se o njoj skrbiti veći dio dana.

Što se tiče Retrinog slučaja, i ja sam imala u obitelji slično.
Moj se muž nije htio preseliti kod moje bake da je njegujem (doma mi je bilo i dvoje djece u pelenama), a kod kući nas nije bilo dovoljno mjesta da je dovedemo k sebi.
Svaki sam dan odlazila kod nje, nosila joj svježe skuhano, prala, čistila, udovoljavala njezinim željama (a ona je stvarno bila dobra i nikad nije zanovijetala), a preostali dio dana uz nju je bila njegovateljica.
I sve je štimalo.
Znači, može se naći rješenje, naravno, ako se hoće.
Etta is offline  
Odgovori s citatom