Pogledaj jedan post
Old 01.01.2017., 21:38   #42
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Meni isto ovo djeluje kao žešće pretjerivanje, zamisli dobit će srčani udar, kaj bi onda oni koji su dozivjeli pravo zlostavljanje i puni su kojekakvih trauma trebali masovno umirati, da se od stresa umire ne bi bilo živih...

A i većina komentara je po meni degutantna, starije ljude se opisuje kao neke parazite koje treba sto prije odstraniti, ne kažem da nema slučajeva kad je dom jedina opcija i to je ok, ali ovakav način komunikacije mi je dno, ovome gore je odbojno dijeliti kupaonu sa starijom osobom, majko mila, srećom što nisam okružena s takvim ljudima u stvarnosti pa mi mnogobrojni upisi ovdje zvuče kao nestvarni...

Ja gledam i pratim ovu temu od uvodnog posta, i na njega sam se očitovala i rekla šta sam imala za reći.
Svi ostali upisi osim ovoga tvoga i forumašice klobuk su da se zgroziš - ako je to percepcija danajšnjih madih naraštaja, onda smo zaista kao društvo potonuli toliko da drugo i ne zavrijeđujemo.
Srećom pa nije, jer ako malo pogledaš sudionike rasprave, možeš primjetiti da se više - manje jedni te isti izmijenjuju na sličnim temama i svi imaju iste stavove - to ti je ono - svaka ptica svome jatu leti......
Lucidni, empatični i objektivni izbjegavaju upuštati se u tako artikulirane debate jer se ne nalaze u takvoj percepciji rješavanja problema, a i često puta se na drugačiji stav ne razvije zdrava izmjena viđenja problema nego se agresivno nasrće na oponenta. Zbog toga objektivni nisu eksponirani u takvim temama, jednostavno ne žele trošiti energiju, što je zapravo pogrešno, jer šutnjom dajemo prostora širenju ovakvih stavova, koje mladi i povodljivi zbog osobnog neiskustva prihvaćaju kao ispravne, a oni koji i mogu samostalno djelomično donjeti ispravnu prosudbu, zbog podrške se ohrabruju i preuzimaju prezentirane negativne obrasce ponašanja i rješavanja problema.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom