Pogledaj jedan post
Old 06.05.2007., 22:26   #32
Lora, pa kako ti nisu ni arhitekt ni majstor ništa riješili? Ima nekih konstruktivnih problema...ili nisi bila zadovoljna predloženim rješenjima, ili...?
Čini mi se da ti ograda ne bi trebala predstavljati problem za cirkuliranje zraka, ipak je to nenatkriven balkon na zadnjem katu...
Još jedan savjet, ako imaš namjeru staviti novo popločenje terase: obavezno stavi svijetle pločice, jer su ljeti, kad su velik dio dana osunčane, puno hladnije od tamnih (koje su toplije ne samo dok su osunčane, nego još navečer "isijavaju" preko dana akumuliranu toplinu - tamne boje "privlače", a svijetle "odbijaju" toplinske zrake). (Imam i vlastito iskustvo: dio pločica mi je svijetlo sive, a manji dio tamno sive boje - razlika je iznenađujuće velika - tamno sive ljeti koristim i tako da na njima obavljam ubrzano odmrzavanje mesa iz dubokog smrzavanja: stavim meso u tamnu metalnu zdjelu s tamnim poklopcem i sve stavim na tamno-sive pločice na sunce... )
Razmisli i o postavljanju pomične tende koju navečer uvučeš da ne "drži" toplinu i da se sve prozrači...(boja tende isto svijetla, iz istih razloga...)
Špranja is offline  
Odgovori s citatom