Pogledaj jedan post
Old 24.04.2017., 13:11   #42
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Johabi, ne zezaj djete
Mislim, kakav je to idealan srednjoeuropski brak, a da svadje ne krenu u prvih sest mjeseci i da se prsten baca na sto cim se pomene odlazak kod kume U drugoj polovici krecu leteci tanjuri Ali kazu neki da je seks poslije tih svadja bolji. Dok se ne umoris(ne od tanjura)
Odgovor- 8 godina braka+6 veze, prvi brak. I necu vise, fala, od mene dosta. Neka se drugi muce
Ma da, dijete.....
Ne zezam.
Prisjećam se samo.

A gle, a tko nije proživio te početničke svađe koje redovito nastupaju nakon nekoliko mjeseci gugutanja nakon svadbe.

Pođi od činjenice da se nisu ženili zbog lakodostupnog seksa - nit je u moje doba bilo da su se cure udavale nevine,a nije niti sada, a kao što vidimo, nisu se ženili niti zbog neplanirane trudnoće. Dakle - ostaje nam samo zaljubljenost. Pitanje ljubavi možemo ostaviti po strani, to budu tek kroz koju godinu ustanovili, jel je ona za brak potrebna, ili se vole divne zelene oke i prčasti nosič i misle da je to to.

Da muž ima potrebnu zrelost za brak - nema.
A kaj da se radi - ta ograničenja koja donosi bračni život nekim karakterima teško padaju. Još ako nemaju svijesti da brak jeste ograničenje slobode - kolko god se ovim forumom valjale teze o neograničenim osobnim slobodama - takva je teza kriva teza iz nekoliko razloga. Prvo - brak i suživot su dva različita pojma, a neograničeno slobodno kretanje za sobom povlači niz pogodnih mogućnosti za ugrozu bračne zajednice. O je, je, tu je sada opet ona teza o povjerenju, svijesti, odabiru - moš si nju lijepo okačiti mačku za rep.
Zajedništvo, količina provedenog vremena bračnih partnera zajedno uvjetuje količinu bliskosti. Bliskost uvjetuje količinu povjerenja. Povjerenje je temelj za ugodne emocije, ugodne emocije su temelj za dobar brak. Kolo. Ne užičko, životno.

Muž se nikako ne želi odreći jedne uzde svoga života i prepustiti je supruzi, želi i dalje imati obje u svojim rukama. To tako ne ide. Zaboravio je da je ulaskom u brak stekao obaveze koje ogrničavaju slobodu. Misli da je brak dolazak na večeru i jutarnji seks. Za večernji je valjda preumoran od posla i sjedaljka sa prijateljima.

Ma te teatralnosti sa razbacivanjem prstena i prijetnje rastankom.....bude to prošlo.
Ali ne bez smirenog i odlučnog pristupa problemu. Sa obje strane. Tu oštar rez neće pomoći, može samo napraviti štetu, radi se postepeno.
A od braka odustaje tek kada je sigurno da se partner ne želi potruditi ili se ne može prilagoditi bračnom statusu i obavezama koje on donosi - jedna od tih je i ograničena sloboda kretanja.

Autorice, kako si dozvoljavaš da te roditelji ispituju gdje ti je muž? To je tvoja obaveza i pravo - pitati sebe i njega - gdje je. Ne njihovo. Nemaju oni šta turati nos di mu nije mjesto niti kuriti te ionak nakurenu dok ura povratka sa posla dođe,a njega nema. (ne govorim ti napamet, moja su djeca starija od tebe)
I smiri živce i polako, prije će sve sjesti na mjesto razrađenom taktikom nego impulzivnim ispadima.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom