Pogledaj jedan post
Old 19.05.2017., 16:26   #34
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ma, to je druga stvar.
Ono što ja ne kužim je to s dijeljenjem pinova, pokazivanjem platne liste, pregovaranjem oko toga je li u redu potrošiti 100 ili 200 kn na izlazak s frendicom, pa stavljanje novaca na hrpu...
Ne kužim. Kakva hrpa? Pa nisu mi novci na računu zato što ih skrivam nego ih neću držat po kući, ima bankomata na sve strane.
Nikad se nije ni razgovaralo drugačije nego aj ti na povratku kupi kruh i mlijeko, tebi je bliže, ja ću do dm-a, ako je nešto trebalo baš tad.
Životno si plaćam, plaća li ga drugi ili neku drugu štednju, super, ali kaj ja moram imat točni mjesečni uvid u to?
Ili, ovaj mjesec imam regu i osiguranje, jel možeš ti platit dio ili preuzet režije, npr.
I opet, i to je zato što nemam baš tolike prihode da mogu sve ležerno. Da imam, boli me briga koliko je tko potrošio točno. Ak poplaćaš sve što treba prva tri dana nakon plaće jer ti je tako došlo, pa više nemaš, nastavimo trošit moju plaću i gotovo.
pinove si znamo jer često jedan drugome dižemo novce s računa. npr ja na svom nemam, on ima, treba mi keš, da mi karticu da dignem pare. i obrnuto.

oko izlazaka ne pregovaramo ali zato za stvari koje idu u kuću uvijek skupa dogovorimo. npr usisvača. treba nam novi, koji ćemo. pa odemo skupa i zajedno odaaberemo hoćemo li skuplji, crveni, a+, koji je za dlake ili...

i da, zajedno živmo i sasvim mi je normalno da znamo koliko tko zarađuje, koliko tko ima na računu* u nekom trenutku (naravno, ne u lipu, ali pitam ga imaš za račune ili da ti prebacim, on mene jučer pita imaš za DM jer idemo u veći šoping... ako sam u blizu minusa kažem njemu ti plaćaš dućan ili da prebacim iz štednje...) ili koliko imamo na kojoj štednji - to je odnos dvoje ljudi koji dijele sve

i da razlika je - jer prosšli smo mjesec MI imali regu zajedno.


*ne zato da si brojimo tko si je što i kada kupio, nego zato da znamo kako stojimo u kojem dijelu mjeseca i što si možemo priuštiti ili ne
atlantis is offline  
Odgovori s citatom