Pogledaj jedan post
Old 20.05.2017., 11:23   #39
@Chris Ne, ne zaboravljam to. Zato sam i otisao od roditelja i izabrao da zivim s njom kako sam i planirao od trenutka kad sam odlucio da cu je ozeniti. Taj dan kad sam shvatio da se tu vise ne moze sam pomislio da je to bas prijelomni trenutak u kojem odlucujem da li cu sebi izgraditi neki zivot sa suprugom, imati djecu ili cu ostati u kuci sam i biti sluga svojoj sestri. Znam da ima teskih problema i da sam ih na neki nacin ostavio na cjedilu da se bore s njom ali jednostavno je tako moralo biti. Nije mi lako niti radi sestre, nije oduvijek bila takva, imali smo super odnos, branila me i podrzavala ranije, citav zivot smo zivjeli skupa, ali sad je jednostavno dosao trenutak kad sam morao otici.

@pozitivax, kymatica...da vjerojatno je to to, manje vise.

@rejoflajt...naravno da planiram racionalizirati vidjanje s obitelji, otisli smo nedavno, iako smo blizu nisam se niti cuo ni vidio jos s njima, ne znam kakvo je stanje, ali razmislajm o tome. Naravno da necu ici stalno, ali ne zelim promjeniti broj i prekinuti svake kontakte kao sto zena zahtjeva, nije fer.

Imamo dovoljne prihode da mozemo hendlati podstanarstvo. Problem je sto smo u nasoj kuci imali sve i navikli na to i sad ce nam trebati dugo vremena da se naviknemo na ovo. Jos uz to nismo odmah mogli naci stan kako valja, tesko je, zauzeto je, bilo je sve na brzinu pa smo privremeno u nekom skroz malenom, starijem stanu, sa ne bas prigodnim uvjetima. U nas kat sam ulozio jako puno za nase uvjete, sto svojih novaca koje sam skupljao godinama, sto novca koje mi je poklonio moj poslodavac kao znak zahvale za sve godine. Vidim da zena pati zbog toga, gradili smo taj dom zajedno, ja sam ga pripremio do naseg vjencanja ali i ona je radila i ucestvovala u tome isto kao i ja kasnije. Prvi ili drugi dan sam se vidjelo da zeli da ode i da se vrati roditeljima jer ne moze to sve trpiti i izdrzati. Ja sam rekao ako ne moze neka ide. Onda se pomirila s tim i uzela krpu u ruke i sredila ovaj stan da lici na nesto. Roditelji su oduvijek imali fine prihode (sestra ne radi naravno) ali su i oni sad zapali u ne bas zavidnu situaciju jer je otac ostao bez posla. Nadam se da se izvuci, ali da mi mogu nadoknaditi moje ulozeno, to ne mogu.

Ujedno trazimo mogucnost da rijesimo neku nekretninu preko kredita ili sl, sad sam u tome, ali nije lako naci nesto povoljno i na brzinu. A zena je takva da zeli sve na brzinu, brzac je, hiperaktivna djelomicno i hoce odmah da zna na cemu je.

Vise ljudi je napisalo zasto je moja zena takva. Ne znam. Nekad se ponasa nezrelo rekao bih. Nije jedinica, ima starijeg brata, kojeg roditelji pomazu i vise nego nju. Mada su i uz nju uvijek tu, pogotovo majka. Ima podrsku roditelja i ok su odnosi u obitelji. Ali cesto se i na njih naljuti bez razloga, plane za sekund, takav karakter. Vidim da i njeni roditelji smiruju loptu i nece da joj protivrjece previse. Nekad majka stane i zagalami i kaze stop. Ali nekad i presuti. S njom je vecinu vremena jako lijepo. Ali zna promjeniti raspolozenje u minuti. Djelovalo je kao da je nezadovoljna zivotom pa sam pokusao da je malo oraspolozim, isli smo malo na izlete, druzil se, provodili vrijeme skupa jos dok smo bili u kuci. I ok je, ali ako joj nesto smeta, ona to odmah pokaze i krene se prepirati iako smo upravo proveli extra dan. Kasnije se smiri. Jednostavno je takvog karaktera, primjetio sam to u vezi, iako nije bilo cijelo vrijeme tako, nadao sam se da ce u braku biti bolje. Ionako sam za sve ovo ja kriv, sto sam spojio nespojivo. Danas je ok, djelomicno je prihvatila situaciju, mazi me, ljubi, otisla je u setnju sa prijateljicom ali nikad ne znas Sve se to moze promjeniti u minuti. I da, naljutim se nekad jako na nju toliko da zelim da ju izbacim i da kazem od sad svako sebi, ali volim je.

@Amelie01 I ja planiram tako nesto. Da sjednemo malo na loptu, da vidim kako ce se stvari odvijati u narednim danima, da provodimo vrijeme zajedno. Da joj malo po malo dam do znanja da moram i svoje vidjeti, da ih ne zelim izbrisati iz svog zivota. Nadam se da ce to prihvatiti. Ako ne prihvati, ne znam sto uciniti. Ako bas zeli da ode nek ide. Planiram ostati u ovom stanu, makar bio sam. Ali se nadam da ipak do tog nece doci.
dexcom is offline  
Odgovori s citatom