Pogledaj jedan post
Old 12.02.2008., 11:06   #7
Već sam detaljno istražio po netu, po karakteristikama proizvođača i korisnika. Još me samo interesovao ovaj detalj oko mrežice. A dobit ću puno u odnosu na stiropor:
-Stirodur je duplo skuplji i duplo bolji izolator (provjereno iz više izvora), tako da se za isti novac dobije ista izolacija po koeficijentu, a upola tanja po debljini. Kako sam ograničen debljinom, to mi je vrlo bitno da sa 30 mm koliko imam na raspolaganju, dobijem što bolju izolaciju.
-Što se tiče paropropusnosti, već imam izgrađen zid, sa urađenom fasadom i vanjskom izolacijom, koja je vrlodobra, ali meni nedovoljna. Sad nemam kondenza, plijesni, niti ikakvih problema takve prirode, osim što mi je zid raltivno hladan, stoga mi nije uopšte bitno je li ili nije paropropusan.
Planiram se grijati na energiju koja se plaća po količini, a ne po kvadratu, kako mi je sad, pa zato želim dodtnu izolaciju, inače i ovako sve fuguje bez problema.
Mislio sam još uštediti na mrežici zbog para, radova, prljavštine i debljine. Ali ako ne može, ne mora. I to ću uraditi, nije to previše, u odnosu na šta se dobiva time.
Hvala na interesu i odgovorima, jer se o ovome već pisalo mnogo.
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom