Tema: Bonsai
Pogledaj jedan post
Old 21.04.2004., 03:16   #3
Re: Bonsai

Quote:
Indi kaže:
Znam, bilo je vec - davno - pa mi se neda kopat.
Naime ponovo sam skupila hrabrosti probat sa bonsaijem (nakon 3 slavna neuspjeha ). Kupila sam knjigu vec davno, razgovarala sa expertom za bonsaije, radim sve zivo kaj treba i sad jedan od dva koja imam je krenuo sa problemima. Naime, listici mu pozute i onda naravno otpadnu. Za sad je izgubio nekih 10 malih listica u 3 dana . Kaj da radim Fakat mi je zao jer mi inace sve bilje dobro uspjeva, al sa bonsaijem nikako na zelenu granu Ovaj puta (ak nis drugo) nisam kupila neki skupi, tak da nece bit preveliki bad kad umre (a na dobrom je putu). Tip bonsaija je Zelkova (japanski brijest). Imam jednog prijatelja sta uspjesno uzgaja sumu bonsaija vec 5 godina, ali je i on u pocetku ubio nekoliko drvca

Dajte ljudi ako imate pozitivnih iskustva sa bonsaijem da mi javite u cem je tajna. Moj rekord uspjesnog odrzavanja bonsaija je bio 7 mjeseci
Meni je prije nekoliko mjeseci uginuo Trident javor, nakon sto sam ga imao 3 godine. PRAVILO: Ne ovisi o drugima da ti zalijevaju drvca, pogotovo ne ljeti.

Bonsai mora stajati na otvorenom, izlozen elementima. No u zemljama poput Hrvatske, gdje zimi ziva padne dosta izpod nule, korijen bi mu se smrznuo. PRAVILO: Drzi drvce na otvorenom, sve dok jako ne zahladi, i ne iznosi ga van do kraja Ozujka.

Za sada nemam problema sa chetinarima. Dapace.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom