Pogledaj jedan post
Old 16.03.2016., 14:46   #59
I tako sam se ja napokon navukla na redovite treninge u teretani, sredila prehranu, napredujem iz tjedna u tjedan...nikad bolje, jel. Međutim, već jedno pola godine me često zna poslije treninga lagano boljeti jedan kralježak u lumbalnom dijelu kralježnice. I to na dodir, kao da sam ga nažuljala. Ako ga ne diram, ne boli. Pa sam pametno odlučila ignorirati bol i nastaviti s treninzima jer me ništa ne smeta dok treniram. Prošli tjedan sam otišla uslikati kralježnicu da vidim u čemu je problem, bojala sam se da nisam nekako ozlijedila taj kralježak vježbajući, ali sam sumnjala u to jer zbilja uvijek pazim na formu te ne radim s više od 50kg što po meni i nije neko veliko opterećenje na mojih 60kg. Dijagnoza - nisam ništa ozlijedila, sve je uredno i na mjestu, osim jedne male sitnice. Skolioza i kifoza. Ja sam na to odmahnula rukom, kao, pa tko danas nema skoliozu/kifozu/lordozu? Zbog bolesti nisam 2 tjedna bila u teretani i bol u leđima se drastično smanjila. Otišla sam kod doktorice opće prakse s nalazom i ona mi je rekla da je ta moja skolioza dosta jaka, da nije šala, te da mi srdačno preporučuje da prestanem dizati utege i stavljati bilo kakvo opterećenje na kralježnicu. Rekla je da to moram ozbiljno shvatiti, da zapravo nisam zdrava te da su treninzi s opterećenjem isključivo za zdrave ljude. A meni je pao mrak na oči. Kako ću imati ravan trbuh, čvrste noge i dupe koje želim ako ne smijem dizati utege?!?!

Dakle, moje pitanje glasi: jasno mi je da čučanj sa šipkom otpada, no što je s čučnjem s girjom u rukama? Što je s mrtvim? Znam da niste liječnici, i znam da bih trebala pitati nekog stručnjaka sportske medicine ili slično, ali vjerujem da neki od vas znaju bolje od mene koje od tih klasičnih compound vježbi opterećuju kralježnicu, a koje ne.

Ako otpadaju kompletno sve vježbe sa šipkom, što da radim? Trčanjem neću postići to što želim. Plivanje je zasigurno dobro za kralježnicu i tijelo općenito, ali mi to nije dovoljno za ono što ja želim postići. Otvorila se teretana s Les Milles programima, pa razmišljam da krenem na te neke Body Combat i slične programe, gdje nema opterećenja, ali se radi puno bw vježbi, udaraca, skokova, itd.

Zahvaljujem!
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom