Pogledaj jedan post
Old 01.05.2009., 22:43   #4911
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
Ja ne tupim. Nego si ti prilično tvrdoglav. Brzom se cestom vozim svakog tjedna i jednocijevnim tunelom Učka. Uostalom cijeli je Istarski ipsilon cesta s dvije vozne staze. Samo je s riječke strane ispred tunela još jedna staza za pretjecanje duga oko 300 metara ! Nikada, nikada nema prometnih čepova. Ni kad je smjena turista u glavnoj sezoni nema čepova. Gradi se AC punog profila radi brzine i veće sigurnosti. To ulaže Bina Istra, koncesionar, a ne hrvatska država, HC ili HAC.
Koliko ja znam, ispravi me ako griješim jer odavno nisam bio u tim krajevima, tunel Učka je dio obične brze ceste koja ima po jednu traku u svakom smjeru. "Tvoj" tunel do Pelješca bi bio dio brze ceste koja ima po dvije trake u svakom smjeru. Kužiš? Kad ulaziš sa dvije trake u jednocjevni tunel koji ima samo jednu traku u jednom smjeru, dolazi do začepljenja. Kužiš li sad?

Brza cesta preko mosta (kako sad stvari stoje) je cesta koja ima po dvije trake u svakom smjeru. Takva cesta se gradi cijelom dužinom od Komarne, preko mosta i Pelješca do Dola. Dakle cesta sa ukupno četiri kolničke trake bez zaustavne. Takvoj cesti treba tunel sa dvije cijevi sa po dvije trake ili most sa četiri trake. Zato je došlo do izmjena u gradnji mosta pa je na koncu najavljena gradnja mosta sa četiri trake.

http://i112.photobucket.com/albums/n...stPeljesac.png

Zadnje uređivanje bracodbk : 02.05.2009. at 00:00.
bracodbk is offline