Pogledaj jedan post
Old 01.01.2009., 22:24   #4
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Problem je, rekao bih, u selektivnoj sućuti.

A na drugoj strani, Izraelske vlade su uvijek odbijale mogućnost da se muslimani uključe u politički žvot zemlje kao građani prvog (a ne drugog) reda, već idu na razdvajanje teritorija.
Eh, Shady, u idealnom svijetu ne bi imali granice, svi bi mogli zivjeti gdje hoce i misliti kako hoce, ne bi se djelili na nas ni njih. Nazalost to nije tako.

Mislim da imas precrnu sliku o polozaju muslimana u Izraelu. Ima ih preko 20% stanovnistva, i barem kad sam ja bila tamo upoznala sam ih mnostvo i nisam bas primjetila da su icim zakinuti. S nekima sam radila, neke srela u baru pa smo pricali, isli su na fakultete, radili i uglavnom bili sasvim zadovoljni zivotom ondje. Vise im Hamas zagorcava zivot i reputaciju nego diskriminacija u drustvu. A u inozemstvu se vise moraju skrivati od sunarodnjaka iz Gaze i Obale koji ih optuzuju za izdaju nego Izraelaca.

Jedno interesantno poznanstvo sam imala s beduinom na Sinaju. Tip je sigurno bio prirodno nadaren jer se sporazumijevao na barem 5 jezika i bio zainteresiran za razne zemlje, mnogo toga je znao i bilo je intresantno razgovarati s njim, ali samo slabo znao citati arapski. Stvarno je imao veliku zelju za znanjem, i jedno za cim je zalio je da je imao mogucnost pohadati samo 2 razreda osnovne. To je bilo za vrijeme Izraelske okupacije Sinaja. Cijeli svijet ga je osudio, Egipat prolijevao krvave suze zbog drage im zemlje i dobili su je natrag. Ali taj beduin se nije radovao, jer s povratkom zemlje je zavrsila skola za beduine. Egiptu se fucka za pravo sve djece na obrazovanje, za razliku od Izraela koji je odmah organizirao skolovanje i za beduinsku djecu. U Egiptu beduini nisu samo gradjani 2. reda nego 5. ili 10. ali eto nitko zbog toga ne dize buku, niti se to spominje.

Licemjerno, ne?
__________________
Kad svi misle isto, netko uopće ne misli!

Gods don't die. It is the faith that dies, the faith of the ungrateful crowd of mortals.
Sofiapolis is offline  
Odgovori s citatom