Pogledaj jedan post
Old 19.04.2005., 19:48   #8
Kad je rečeno: Joseph, ja sam rekla: nije valjda.A je!Hm.

Jest da je najbliži Vojtilin suradnik,ali kako netko reče nisu se slagali u teološkom smislu, pa...

Jest da ga je odgojio otac policajac a on bio član Njemačke vojske, ali....
zaredio se kao već zreo mladi čovjek, što je opet, bar za mene pozitivno.
Talijani su ga već nazvali Papa teutonico....
Živili bili pa vidjeli, hoće li Crkva naprvo ili nazad.
Mene je zanimalo zašto je uzeo ime Benedikt XVI, pa sam malo počačkala.E pa sv.Benedikt je zaštitnik Europe.

Evo dio biografije:
Benedikt se iz Vicovara vratio u Subiaco. I tu su ga razne skupine monaha zamolile da im bude duhovni otac. On ih je podijelio u 12 malih samostana, a svakome stavio na čelo jednoga kao oca. Sam je pak preuzeo cjelokupno duhovno vodstvo sviju. Tako se malo-pomalo počeo oblikovati benediktinski način redovničkoga života, "škola služenja Gospodinu", u kojoj je vladao duh prve Crkve u Jeruzalemu. U tome načinu apostolskoga života - po uzoru apostola - naročito su se poštovale kreposti poslušnosti, molitve i rada, stvarao se benediktinski ideal: "Moli i radi!"
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom