Pogledaj jedan post
Old 06.06.2014., 03:34   #59
Zanimljivo da su sve planete za koje smo nedavno otkrili da su potencijalno stanište za život, udaljenosti od oko 400-500 svjetlosnih godina, posljednja takava i ujedno najveća planeta je:

Quote:
'mega-Earth' Kepler-10c
Quote:
Astronomers announced today that they have discovered a new type of planet - a rocky world weighing 17 times as much as Earth.
http://phys.org/news/2014-06-astrono...th.html#ajTabs

Ta planeta je toliko udaljena od naše, 570 svjetlosnih godina, da kada bi se kretali (0.6c) brzinom, potrebnom za gotovo tisuću godina putovanja, antimaterijske rakete na brodu bi se jednostavno raspale, istopile. Nekad si pomislim da jednostavno nismo predodređeni za jedan takav izlet, nismo svemirci...

I pitam se da li je takvo što uopće efikasno, kažu da je materija-animaterija najefikasniji proces u prirodi, eh ako je sa tim stepenom potrebno toliko energije, onda stvarno nezz. A i sigurnost je upitna, mislim zamisli brzinom svjetlosti juriti kroz svemir... Crne rupe, zvijezde, asteroidi, quasari, a najveća ironija je što ako te pogodi zrnce prašine pri toj brzini si gotov, kraj putovanja.


Koliko vidimo čak i za putovanje u običnom prostoru rakete sa antimaterijom, potrebno je inženjerski projektirati tako da uređaj težak poput 10-15 nosača aviona brzinom svjetosti leti sigurno kroz opasan i negostoljubiv svemir, znam da su distance među tijelima ogromne, ali ti se krećeš doslovice brzinom svjetlosti. Pa kako uopće mogu kompjuteri obraditi to kad se krećeš brže od elektrona u čipu procesora? WTF? takva brzina računarske obrade je neophodna, a zamisli sad ako vanzemaljci imaju warp, koja je tu računarska snaga određivanja pozicije u svemiru potrebna?

Osim ako nemaju kvantna računala, ili što već... Uostalom, kako je i warp pogon efikasniji od AM raketa, kad se ti i dalje moraš kretati brzinama srazmjernim veličinama svemira? 20-30 puta c, sve ispod pustara, svemirska. Osim, ako nisu otkrili kako iskoristiti energiju samog prostora, jel, tamna energija uzrokuje ubrzano širenje svemira, pa... Zašto ih nema? No, možda tamna materija kao krajnji protagonista svemira koji ubrzava je odgovor zašto vanzemaljaca nema? Ne znam ni što ni gdje, ni koja je tema, nagađam...
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom