Pogledaj jedan post
Old 20.11.2015., 13:00   #65
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
Nedavno je i bio članak o Marinu Čolaku, i slučaju kad je zbog njegove vožnje njegova cura izgorila u autu..
Naime, sudac je održao predavanje tužiteljstvu o pisanju optužnice i potpuno posramio tužilaštvo u tom slučaju. Dao im je 3 dana za ispravak optužnice, i sad ne znam šta je dalje bilo.. Ali bojim se da je takav sudac jedan i jedini, i da se opet neće ništa promijeniti.
Ja se nadam da takvih sudaca ima što manje, jer kao što sam ranije napisao, nije na sucu da navija za bilo koju stranu, nego da nepristrano i objektivno provede postupak. Ako se sudac na početku opredijeli za jednu stranu i prema tome vodi postupak - izvodi dokaze, tumači nalaze i mišljenja vještaka, unosi iskaze svjedoka itd., to može dovesti samo do toga da nevin završi u zatvoru, a kriv ostane na slobodi. Mene je baš iznenadilo to njegovo otvoreno navijanje, kad sam pročitao u novinama.

Tebi se to može činiti kao dobro suđenje jer percipiraš unesrećenu kao slabiju, ali na kraju nastaje ista šteta kao i kod suca/sutkinje koja navija za okrivljene.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom