Pogledaj jedan post
Old 26.09.2007., 17:18   #3
Quote:
dejank kaže: Pogledaj post
kao što naslov kaže lakirao bih stolariju, odnosno farbao bih vrata onom bijelom (ili drugom) bojom koja izgleda kao lak, a ispod nje se ne vide godovi, pa imam nekoliko pitanja:
1. Koje su to boje? Neke akril ili emajl lak?
2. Ta stolarija je već lakirana lakom za čamce, da li treba to šmirglati ili se može farbati na taj stari lak?
Hvala na odgovorima!
vjerovatno je u ptanju bezbojni lak koji imaš na vratima..da sam na tvom mjestu to bi prepustio stručnjaku..zaista ima dosta stvari za napravit..ipak ako se odlučiš sam to raditi..

evo ovako prvo onaj bezbojni treba pobrusiti,što više to bolje..zatim ako vrata ne treba impregnirati treba nanijeti uljani kit za lopatice(špahtle)u dva navrata na vrata koji također treba pobrusiti(ako želiš da ispadne ok).
prvo nanošenje kita-brušenje,drugo nanošenje kita- brušenje..zatim kad je sve ravno i glatko naneseš uljanu temeljnu boju nakon sušenja opet brušenje na lagano nakon koje ide uljani lak(nikako nitro-suši odmah pa nemaš vremena za obradu)..ovisi o kvaliteti laka završni premaz 1x ili 2x..e da zaboravio sam prije svega nakon 1. brušenja veća oštečenja popraviti auto kitom(dvokompenentni poliesterski kit)

preporučio bi ti da temeljnu i lak nanosiš kratkodlakim valjčićem
sav materijal je na uljanoj bazi osim auto kita koji je na nitro bazi
1.uljani kit
2.ventilirajuča temeljna boja za drvo
3.uljani lak za drvo(može i na metal)
__________________
Pravila oblikovanja potpisa
GogoEx is offline  
Odgovori s citatom