Pogledaj jedan post
Old 02.04.2012., 18:53   #93
Quote:
Sd.Kfz.Panther kaže: Pogledaj post
Da Hitler i njegova poremećena psiha oko njegovog osobnog sukoba protiv Staljina nisu toliko tiskali i gubili resurse i ljudstvo na bitkama kao što je ona u Staljingradu, već da su sve snage koncetrirali na strateški važnije točke ne bi se desilo to što se desilo veoma vjerovatno. Da je Hitler bio pametniji lider bez tolikog fanatizma mogli su doć do Moskve i osvojit je, a od tad bi mnoge stvari išle lakše - to bi bio žestok psihološki udarac na sve ljude u SSSR-u.

Također moglo bi se raspravljati i o onome šta je zeznuo prije samog napada na SSSR - a što su veoma veoma važne činjenice. Prvo to je Engleska - umjesto da je sve snage nakon sto je pokorio 80% Europe usmjerio k tome da pokori Englesku bez obzira na cijenu - on je odustao nakon nekoliko izgubljenih zračnih bitki i neuspjesnog iskrcvanja na britansko tlo. Trebao ih je pokorit i osigurat si mir na zapadnoj bojišnici pod svaku cijenu, a onda nije trebao Jugoslaviju napast na proljeće već je to razdoblje prije svega zbog ruske klime trebao ostaviti za napad na SSSR - a Jugoslaviju unistit nekom drugom prilikom ili zamrznut neki politicki dogovor sa njom, pošto ona ionako ne bi predstavljala neki ozbiljniji problem ni u kom kontekstu.
Takoder nakon sto bi pokorio Englesku - trebao se potpuno posvetit osvajanju Africkog kontinenta te bliskog istoka te tako osigurat nove pravce za napad na SSSR - a da ne spominjem strateške resurse koja bi Njemackoj vojsci dala ta područja - prije svega naftu. Ja bi si SSSR ostavio kao zadnju zemlju za napad i osvajanje - a do tada bi sa onim kretenom Staljinom čvrsto čuvao mir iz sporazuma koji su imali - a svi znamo koliko je fanatično Staljin vjerovao u taj mir do samog kraja dok ga ovaj kreten Hitler nije zeznuo.

Mada cesto iskreno - nisam ljubitelj tih teorija zavjera i slicnih sranja - no opet kad pogledas neke kretenske odluke tog Hitlera ua istocnoj bojisnici i na zdrave oci propustenih prilika - stvarno covjek povjeruje da je i tu mnogo toga namjerno namjesteno i da iznad nas postoje neki ogromni moćnici kao oni masoni koji zaista sve na ovom svijetu pomno planiraju i dogovaraju.
Ali ti kao da zaboravljas Ameriku u cijelom ovom slucaju, to sto pišeš drzi vodu ali Amerika je tu stvari preokrenula naopako, kakva rusija kakva britanija...Ajmo hipoteticki zamisliti da Amerike nije bilo na svijetu, ma tko bi se to odupro Hitleru i savezniku Japanu, a kad sam vec dosao do Japana, onda tu dolazi taj vazan cinitelj kojeg sam htio napomenuti glede Amerike, koliko je Hitler mogao uopce utjecati na japansku odluku glede napada na Pearl Harbour? Buditi jednu takvu silu "iz sna" koja je vec pomagala i u hrani, oruzju pa i ljudstvu na neki nacin Britaniju onako "ispod stola", uvesti je direktno u rat, e pa... tog dana je pao Hitler a ne 1945, jer nikakve šanse Njemacka nije imala da zaustavi ameriku sa jedne strane a onda se misliti o rusiji na drugoj, a da ne spominjem okršaje i borbe na drugim bojistima Europe manjih naroda.

Istina je da u svakom slucaju (barem po meni) Hitler je prvo trebao dotući Britaniju do kraja, a u isto vrijeme odrzavati sa rusima neki status quo, makar i da je rusija htjela napasti njemacku kad tada, ali onda opet dolazi ovaj Japan na vidjelo i napad na Ameriku, kako god okrenes, Amerika opet dolazi na vidjelo. Ja imam veliki respekt za staru japansku kulturu ali glede njihovog debilskog ratovanja u WWII protiv amera, posebno u bitkama 1 na 1 ja za taj idiotizam po pacifiku nemam komentara.

Italiju kao saveznika ne trebam ni spominjati, puno je toga krenulo u krivo po Hitlera tada, od pocetka prakticki mada su Nijemci djelovali nezaustavljivo.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 02.04.2012. at 18:59.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom