Pogledaj jedan post
Old 27.03.2014., 14:54   #45
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Dokle ce ovaj covjek besramno lagati?
Dok ti ne daš neke protuargumente po kojima bi me prokazao kao lažljivca?

Postaješ dosadan i repetitivan.

Quote:
modro-zeleni kaže: Pogledaj post
Momak, ti si očito vrlo nadobudan,
to ti je isto ko da kažeš da za situaciju u Hrvatskoj nisu krivi političari nego ta famozna ekonomska i društvena situacija.
Naravno da je za krizu u Hrvatskoj odgovorna ekonomska situacija. Političari su tu samo takoreći lutke koje se mijenjaju, a ne mogu promijeniti ništa.

Quote:
a ovo za gradsko radništvo...šta seljaci ne moraju jesti, ili?
Ne znam zašto izvlačiš zaključke o mojim osobnim stavovima kad ih sam nisam prezentirao. Ako kažem da je Holodomor uzrokovan prisilnom kolektivizacijom koja je bila potrebna za prehranjivanje gradskog radništva, ne kažem da je to bilo dobro, nego da je Staljin (odnosno partijska elita) smatrala radnike važnijima za održavanje svog statusa od seljaka. S njihove je strane to bilo logično, Sovjetski Savez ne bi mogao postati takva imperijalistička velesila bez velikog (podjarmljenog) gradskog proletarijata.

Quote:
A da malo proucis temu pogotovo vezanu za Ukrajinu pa bi ti možda bile jasnije i reperkusije na današnju situaciju.
Kakve reperkusije? Današnja situacija u Ukrajini nema veze s Holodomorom, nego sa teritorijalnim pretenzijama ruske vlasti i njenom željom za širenjem moći nauštrb zapada. Holodomor je samo fora na koju ukrajinski nacionalisti žele mobilizirati radnike, kao što ruski nacionalisti mobiliziraju pozivanjem na "Veliki domovinski rat".

Quote:
I to što neki inzistiraju da nije bio poremećen tim još gore, jer znači da je sve to učinio svjesno
Naravno da je sve učinio svjesno. I da je bio mentalno poremećen čini bi stvari svjesno, samo ne bi imao sposobnost razumnog razlučivanja.

No ono što je stvarno nerazumno je mišljenje da bi situacija u SSSR-u tridesetih nekako bila bolja s drugim pojedincem kao predstavnikom nove klase. (Čak se i Đilas slaže s takvom tezom u svojoj "Novoj klasi")

Quote:
a s jedne strane ne bi me čudilo znajući ko mu je bio mentor tj. Pajdas
Tko?
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction