Pogledaj jedan post
Old 11.04.2014., 13:38   #43
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
I kako to od B-o-j-k-i postadose S-r-b-i?

Bojki su i danas Bojki na njihovom jeziku, kao i na jezicima okolnih naroda. I nadalje, ako cemo uzimati slijepo i doslovno sve sto DAI kaze, zasto odbacivati ono o Servima-robovima i sorbuljama?

Sorabi ili sor-rabi, koje Einhard spominje, doslovno znaci granicni robovi, sluge, t.j. granicari.
Hoces postaviti neki dokaz za ovo? Hoces spomenuti nekog istoricara,lingvistu,sta god,koji je tako nesto protumacio i izjavio ikada?
I hoces li mi razjasniti kako je moguce da Avari koji su dosli u VI veku imaju veze sa imenom Serba a ne Soraba (to je germanizam) koji se tu spominju jos od 2-4 veka? u kojoj toj tvojoj naucnoj fantastici tumacis i povezujes stvari koje su ne spojive ili si obican trol ili si debeli laik koji bas ne kapira neke stvari i ubedjen je u svoja skyfi tumacenja.

Bojka je oblast ako su Srbi dosli iz te Bojke u Zakarpatju ne znaci da je postojalo pleme koje se tako zove,danasnji taj narod Bojki je mozda preuzeo ime po toj oblasti.

Ja sam naravno vise sklon onoj tradicionalnijoj i cvrstijoj teoriji da su Srbi iz polablja i da tamo i dan danas postoji narod koji se zovu Luzicki Srbi.
Jos i znamo da je pleme Obordita ili Bodrica takodje doslo na Balkan i da su kasnije postali deo Srba.

EDIT: nasao sam neko tumacenje na netu o imenu So-rab i to za neke znaci sluge sunca,boga Peruna.
I na sanskritu SORA – Nebo, BI – narod zasto bi ti bio u pravu kad ima jos gomila slicnih poput tebe "strucnjaka" koji tumace na slicne nacine

Zadnje uređivanje Veliki Despot : 11.04.2014. at 13:54.
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom