Pogledaj jedan post
Old 24.04.2014., 22:25   #51100
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Danska ovo, Danska ono, tamo je sve bajno, plaće tolike, socijalna pomoć tolika, itd. A troškovi? Koliko od tih 5000 kn možeš puta otići van, popiti pivo i nešto pojesti. Ovdje studenti jedu za 5 kn, odi pa reci to dancima. Pa mene je u Kopenhagenu oblio hladni znoj kad sam dobio račun za piće, u Malmou isto tako. Koliko dođu režije, koliko dođe stan u dijelu grada gdje se možeš i po noći vratiti kući, koliko zubar, koliko auto? Pa nije isto otići tamo turistički i vidjeti plavuše (s tim da sam ja vidio puno više imigranata od samih Danaca) i otići i živjeti gore.
kolega,
svijet se polarizira...
nema vise dobrih i losih..nema vise rusa,kineza i amera..
sada imas INTERES I NOVAC..tj KAPITAL...
kako njime kinez izrabljuje vijetnamca,rus kazahstanca,tako i amer poljaka...

nema vise nigdje na vrece...onaj tko ima,imat ce..onak tko nema jos vise nece imat...

ALI,
generalno gledano sjever europe je jedna vrst kapitalistickie yuge...gdje imas poprilicno dosta benifita,
al imas i neke mane,uz vrijeme...
jedna od njih(gledano iz balkanskog gledista) je skup alkohol,cigarete i opcenito sav luxuz....
al zato paket Pampers pelena u Norveskoj kosta 0,75kn/komad....dok kutija malbora kosta 100+kn...

@fiksi

pratim malo kaj pises...i mogu ti reci da ispravno razmisljas...i nemoj nasjedat na mase,to je naopasnije...
istina je da imas malo preruzicasto razmisljanje o zapadu al vjerujem da na osnovu procitanog ovdje bi se mogao relativno laku snaci i uklopit u novoj sredini te zaplivat u bolju buducnost...
i sam sam u "niskom startu",al imam nekih olakotnih okolnosti ovdje(roditelji,nekretnine,fax,cura i jos neke stvari..) koje me vezu,cim popusti jedna karika...vracam se na staru svjetsku prugu,koliko god ona teska bila...

sretno ti bilo...

btw,gdje ides,cime se bavis ugrubo ak nije tajna..!?
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline