Pogledaj jedan post
Old 12.12.2014., 15:46   #37
Bezuvjetna ljubav?

Kratko i jasno-ne.

Jedno opće poštivanje-da, no niti to nije bezuvjetno.

Ako ja vidim da netko ne poštuje mene, čak niti u nekim osnovnim okvirima, zašto bi on ili ona imala moju naklonost ili čak ljubav....koja je, budimo realni, 'teška rijeć'.

Ljudi koji svakog oko sebe bezuvjetno vole, bez obzira na sve, imaju neki blaži poremećaj..ili teži.

Ako idemo gledati po Bibliji, na koju se vole neki jako pozivati, i sam Bog je otjerao neke od sebe i oni su izgubili njegovu naklonost...zbog toga jer ga nisu poštivali. Ta on bi trebao sve voljeti jer su ipak to njegove kreacije, šta ne??

O Isusu isto ima negdje kako je bijesan i kako bičuje neke tamo....neznam o čemu se točno radi ali nije niti bitno...

Gdje je tu njihova bezuvjetna ljubav za koju bi oni trebali biti sinonim??

Netko mi je rekao nedavno; 'mi svi dolazimo iz istog izvora, mi smo svi jedno, trebao bi sve voljeti oko sebe'.

Ma nemoj?
Da svi dolazimo iz jednog izvora to prihvaćam, može.
Da smo ovdje svi jedno-e pa nismo..ja nisam jedno sa pedofilima, ja nisam jedno sa mučiteljima životinja, ja nisam jedno sa izopačenim ubojicama koje su u stanju zbog nekoliko kuna nekog zatući, ja nisam jedno sa gomilom ostalih odvratnih i izopačenih ljudskih oblika na ovome svijetu....i nema bezuvijetne ljubavi od mene za nikoga, čak niti bezuvjetnog poštivanja.

Problem ljudske rase je taj što stremi ka krivo postavljenim idealima, ideali koji već u samom startu poćivaju na neprirodnim temeljima, temeljima koji nisu u skladu sa stvarnom prirodom ove dimenzije u kojoj se sada nalazimo
Katayama is offline  
Odgovori s citatom