Pogledaj jedan post
Old 21.05.2006., 00:29   #83
Quote:
Drito Konj kaže:
Ako si talentiran, nećeš ić na akademiju jer će ti ubit i ono malo volje i ljubavi prema instrumentu koju dotadašnje obrazovanje nije uspjelo ubit.
Ja sam recimo ko klinac ćopio pradedinu gitaru i instant se zaljubio. Ne zato kaj je to bila gitara, nego instrument, to sam tek poslije skužio. Onak, proizvodi zvuk i to onaj koji ja želim da proizvodi. Ubrzo sam uz žicanje mame da me upiše na gitaru napisao i prvu pjesmu. I ono, obožavao sam instrument, a mrzio solfeggio. Imao sam najbolje profesore na svijetu (Ištvan Roemer i Goran Listeš) al ni oni me nisu uspjeli natjerat da sviram pjesme u zadanom tempu, sve pjesme koje mi se nisu dopadale, tj. koje ne bi slušao sam svirao bar 30% brže, da što prije budu gotove. I SVAKE godine mi je u knjižici pisalo "jako talentiran i iznimno lijen" No, kao što rekoh, imao sam fantastične profesore koji su bili apsolutni zaljubljenici u instrument i totalni fanatici, i to je bio prvi moment kad sam kao dijete uspio vidjet koliko nekoga može usrećit sviranje.

K tome me mama vodila na sve njihove koncerte, i ne samo to, nego je skupa sa mnom kroz osnovnu muzičku vježbala gitaru. Onda, doslovno je ona vježbala, jer joj je to bio gušt. Ja sam bio bahat i prebrzo sam kužio stvari, pa kad bi okvirno usvojio pjesmu, što bi bilo u većini slučajeva prima vista, odložio sam gitaru i otišao se vozit na biciklu. E, upravo tu su mi mentalno, kako se kasnije pokazalo, nakon što sam prestao svirat gitaru u školi uletili profesori, te mama, kad sam se sjetio kak se to zapravo radi sa srcem, jer kao uberhiperaktivni klinac nisam to mogao kužit. Dakle, iznimno je bitno da profesor bude dobar, a još bitnije da roditelj ima ljubav prema glazbi i puno puno volje.

Ja nemam pojma kak su mene mogli trpit s mojim "a neee daaaa miiii seeee vježbaaaat, vidi kak mogu sve isprve, vidi... (47% brže prima vista novu pjesmu, bam odlaganje gitare, bez filinga, štanga)"

Što se tiče izbora instrumenta...hm. Violina je dobar izbor samo za iznimno disciplinirano i strpljivo dijete. Inače ćete imat ćelavog sina ili superneurotičnu kćer sa 20 godina.
Slična situation koja još uvijek traje...
Imam ispit za par tjedana iz solfeggia i harmonije i ne znam kak ću proć
Diktati mi ne idu, jer ih u Osnovnoj nismo pisali,
a harmoniju mi se ne da učiti pravila
Ajde valjda ću se izvući na klavir pa će me pustiti godinu s nekakvom dujom iz solfa i harme
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom