Pogledaj jedan post
Old 06.09.2015., 11:53   #70
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Covjek ima manje pravo na meso jer covjek bez mesa MOZE!
Lav i vuk su iskljucivo mesojedi, i kao takvima im je meso potrebno za opstanak, covjeku je NEPOTREBNO!


Zivotinje ako i nemaju svijest kao covjek, imaju odredjenu inteligenciju i znaju sto im se dogadja, razlikuju jako dobro kad ih pomazis ili udaris, dakle osjecaju i boli ih!

Vezano uz bakterije, imam se pravo braniti, ako bilo koja zivotinja izravno ugrozi nas zivot, imamo je pravo ukloniti.




Trudim se sto manje kineskog skarta imat u zivotu, upravo i iz razloga zlorabljivanja.

A tvoja logika oko zagadjivanja jest, ne smijes upozoravati na veliki problem ako protom radis puno manje zlo? Kao palis kompjuter?

A to sto masovna proizvodnja mesa snosi krivnju za vise od pola emisije stetnih plinova, cemo gurnutu pod tepih, jer to nema smisla spominjati ako palim zarulju svaki dan?
Molim te, izvuci od nekud tocne brojke za jedno i drugo, pa da vidimo tko je veca stetocina, i ko koga ima pravo prozivati?

I btw- obozavam sve moguce bobice!



Ne, moral i etika bi trebali biti objektivni po pitanju svih, samo ljudi nisu na istom razinama shvacanja zivota i zato nastaje svo nerazumijevanje ovog svijeta.

Tvoje pravo na jedenje mesa (koje ti nije potrebno) ne bi smijelo biti vece od zivotinjinog prava na zivot, u kojem ona pati samo da bi ti imao sta baciti na rostilj....
Ti zaista ne razumijes tu sebicnost?
Životinja ne pati jer je brzo ubijena, ako ju naravno osoba zna ubit i već sam ti rekao da životinje koje jedemo nisu ljudi, te jedino im mi možemo kroz deklaracije odrediti dal imaju ili nemaju prava na život, a znaš zakaj? jer smo na vrhu hranidbenog lanca jer imamo tu moć određivanja, razmišljanja, kalkuliranja.

Odgovori mi molim te zakaj nemamo 4 želuca nego jedan? I manje crijeva nego ostali biljojedi?

I kad sam rekao da nemaš pojma o pojmu moral to si dokazao/la svojim upisom, moral ne može biti jednak svima jer je 7 milijardi ljudi na zemlji.
Tko je rekao da je korištenje struje malo zagađivanje? Veliko je jednako kao i korištenje automobila, grijanja itd. Ako ne ki veči problem od jedenja mesa, pogledaj malo koja je vrsta elektrane najzastupljenija izuzevši francusku
Ali moral je objetkivan :klap:

Jel ti znaš kaj znači pojam prava? Da znaš ne bi pisao/la ovakve gluposti
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje crazy_borna : 06.09.2015. at 12:05.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom